Sponsorlu Bağlantılar

İtunes’de Alınan Yedekler Bilgisayarda Nerede Saklanır?

21.481 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple ürünü olan İphone veya İpad cihazların yedeğini almak için İtunes programı kullanılmaktadır. İtunes üzerinden alınan yedekler bilgisayarımızda zamanla yer kaplar ve sabit diskimizi doldurur böylece bilgisayarımızda bu yer kaplayan iphone yedeği veya ipad yedeğini silmemiz gerekebilir.

apple-itunes-yedekleme-nerede-saklanir

iphone tam yedeğini aldıktan sonra saklanan klasöre erişerek isterseniz bir yedeğini bir başka disk bölümüne alarak saklayabilir veya almış olduğunuz backup dosyasını yer kaplamasının diyerek silerek yer açabilirsiniz.

Windows ;

itunes yedekleri bilgisayarda nerede saklanır ? sorusuna gelecek olursak itunes yedeğinin saklandığı yer Win+R tuşları birlikte basarak Çalıştır Penceresini açalım.

%appdata%” tırnak işaretlerini kullanmadan yazalım ve enter tuşuna basalım. Böylece “C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Roaming” klasörüne erişiyoruz.

Apple Computer\MobileSync\Backup” klasörünü adımları izleyerek buluyoruz. Bu klasör içinde aldığınız yedekleri bulabilirsiniz. Böylece isteğe göre silebilir ve yer açabilirsiniz veya yeriniz varsa bir başka diske yedeğini alabilir taşıyabilirsiniz.

OS X ;

\Kitaplık\Application Support\MobileSync\Backup\” Adımları ile backup dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

itunes yedeği nerede , itunes yedekleri nerede saklanır , bilgisayarda itunes yedeği nerede bulabilirim , itunes yedeklediğim dosyaları , iphone yedek dosyaları nerede , ipad yedekleme dosyaları nerede saklanır pc , bilgisayarımda sakladığım yedekleme dosyaları , Win10 , Windows 10 ,Windows 7 , Win7 , Xp , Vista , OS X ,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İtunes’de Alınan Yedekler Bilgisayarda Nerede Saklanır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın