Sponsorlu Bağlantılar

İşlemci ( Cpu ) İsmi Değiştirme.?

1.459 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar  Bu konumuzda gereksiz de sayılabilecek bir o kadarda işinize belki yarayabilecek bir bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarım özelliklerinde görmüş olduğunuz İşlemci ismini nasıl değiştire biliriz bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım

Bilgisayarım > Özellikler Kısmından Baktığımızda işlemcinin Marka ve Modelini Görebiliriz Bunu Değiştirmek için ;

Başlat > Çalıştır kısmına  regedit yazarak yada Win+R tuşlarına bastığımızda  Açılan pencereye regedit  yazarak Registry ( kayıt Defterini açarız )

Aşağıdaki yolu istediğimizde

HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\CentralProcessor\

 

Bu yoldan giderek işlemci ismini istediğimiz şekilde yazarak değiştirip yeniden başlattığımızda bilgisayarı isminin değiştiğini göreceksiniz.

Örnek Video ;

işlemci adı değiştirme, işlemci ismi değiştirme, işlemci ismi nasıl değişir, işlemci adı nasıl değişir? , cpu adını değiştirme, cpu adı nasıl değişir.? Yukarıda video ile anlatmaya çalıştığımız konuda regedit yani kayıt defteri üzerinden işlemcinin adını, marka veya modelini nasıl değiştiririz? bunu anlatmaya çalıştık İşletim sistemi Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 ne olursa olsun uygulama metodu aynıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın