Sponsorlu Bağlantılar

iphone’da web sayfasını ana ekrana sabitleme

452 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, teknoloji severler bu konumuzda iphone telefonlarda bir web sayfasını ana ekrana sabitleme veya diğer adıyla istediğiniz ve sıklıkla kullandığınız bir web sitesini uygulama gibi ana sayfa üzerinden açabileceğiniz bir özelliğin olduğunu biliyor musunuz?

Aslında bu konu biraz gereksiz gibi de görünse de mobil uygulaması olmayan haber siteleri, spor sayfaları ve diğer sıklıkla ziyaret ettiğiniz sayfaları mobil telefon veya tablet üzerinden uygulaması varmış gibi kısayol üzerinden açabilirsiniz.

Ana menüye eklemek istediğiniz bir sayfayı sık kullanılanlar olarak masaüstüne olarak eklemek için aşağıdaki adımları takip edelim.

İPHONE WEB SİTESİNİ MASAÜSTÜNE SIK KULLANILANLARA EKLEME

  • Safari uygulamasını açınız.
  • Hangi siteyi telefonun widget ekranına eklemek istiyorsanız onu tarayıcıda açınız.
  • Açtığınız sayfanın hemen altında paylaş butonu göreceksiniz.
  • Yukarıda doğru küçük kutu içinde ok işareti paylaş menüsüdür.

  • Bu menüye basıyoruz “ana menüye ekle” butonu göreceksiniz.
  • Buraya ekle dedikten sonra artık widgetlerde yani masaüstü kısmından bu sık kullanılan sayfayı uygulama şeklinde göreceksiniz.

Web sitesini kolaylıkla erişebilmeniz için ana ekranınıza bir simge ekleyerek masaüstünde kolaylıkla bu siteyi açabilirsiniz böylece sayfayı sık kullanılanlara ekleme işlemini yapabilirsiniz.

Böylece kendine ait olmayan, uygulamaları kolaylıkla sık kullanılanlara eklemek suretiyle açabilirsiniz.  Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından ya da diğer tüm sorularınız için soru & cevap sayfasından sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın