Sponsorlu Bağlantılar

iphone yedeklenemedi bildirimi nasıl kapatılır?

Sponsorlu Bağlantılar

bu konumuzda iphone kullananlar için bildirim ekranında sık sık iphone yedeklenemedi mesajı, bildirimi nasıl kapatılır? bununla ilgili bilgi vermek istiyorum. Bu bildirim mesajı son güncellemeler ile iphone cihazı yedekleme yapmanızı gerektiğini ama bu yedekleme için bir kapasite alanı satın almanızı gerektiğini söylemektedir.

iphone yedeklenemedi bildirim mesajı kapatmak için ne yapılabilir? nasıl kapatılır? bununla ilgili sizlere bilgi aktarmak istiyorum. Bu bildirimi “Bildirimler” alanından kapatmak maalesef mümkün değildir, çünkü bununla ilgili bir ayarı kapatacak bir yeri yoktur.

Bunun için yapılacak adımlar iCloud için bir saklama alanı satın alınması gerekmektedir. Saklama Alanı satın alıp yedekleme yapmanız gerekecektir. Ayarlar > Apple Kimliği, iCloud ayarlarının olduğu bölümüne giriniz > iCloud > kısmından Saklama Alanı üzere bir kere bastığınızda saklama alanı satın alabilirsiniz.

Bu alanda iCloud’u kullanan uygulamalarda işinize yaramayan uygulamaları kapatabilirsiniz. iCloud alanın kapatan uygulamalarda gereksiz uygulamaları kapatmanız halinde yer açılacaktır. 

iphone yedeklenemedi bildirimi kapatmak için ayrıca iCloud yedeklemeyi kapatarak İtunes üzerinden yedekleme yaparak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde bildirimi kapatmanız mümkün olacaktır.

iphone yedeklenmedi uyarısı bir başka kapatma yolu, Ayarlar > İCloud > Yedekleme ( iCloud Drive ) ayarını kapatırsanız, bir daha uyarı mesajı almayacaksınız. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın