Sponsorlu Bağlantılar

İphone virüs bulaşır mı?

793 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günlük yaşantımızda ve blog sayfam üzerinde çok sorulan sorular’dan biride İphone Virüs Bulaşır mı ? sorusu üzerine araştırmalar yaparak sizlere cevap vermeye çalışacağım.

Benimde kullandığım İphone ve İpad cihazlara virüs bulaşma durumu söz konusu mudur bununla ilgili olarak cevap vermeye çalışacağım. ilk önce şunu söylemek gerekirse bir virüs yaygın olan işletim sistemine göre yazılır yani piyasada hangi çok işletim sistemi cep telefonu kullanılıyor ise buna göre virüs yazılmaktadır . Bu olay bilgisayar’da olduğu gibidir yani Windows , Ubuntu , Linux ve Mac de en çok windows işletim sistemi kullanıldığı için virüsler bunlara göre yazılmaktadır.

apple virüs

Cep telefonlarında yaygın olarak Samsung veya Android işletim sistemi kullanıldığı için virüsler Android işletim sistemlerinde yaygın olarak görülmektedir. Bunların işletim sistemi olan Android cihazlarda web store’den olduğu gibi başka sitelerden app uzantılı uygulamalar indirilip kullanıldığı için bunlara yaygın olarak virüs bulaşmaktadır.

İphone için böyle değildir. İphone farklı bir işletim sistemi IOS kullandığı için virüs olayı zordur. Çünkü IOS kapalı bir sistemdir , İphone & İpad gibi cihazlarınıza uygulama program indirmek için sadece apple store kullanmanız gerekecektir. bu uygulamalarda apple store yüklenirken belirli güvenlik kriterlerini aşarak apple store yüklenir ve bizde buradan güvenli bir şekilde cihazımıza yükleriz.

e-posta üzerinden gelecek virüsler ise IOS dosyaları etkilemeyecektir kısacası İphone ve İpad için virüs bulaşacak bir durum söz konusu değildir.

Peki Apple Store üzerinden virüs bulaşır mı ? Apple katı bir tutumu vardır , Bununla birlikte uygulama geliştiricileri App Store Review Guidelines https://developer.apple.com/app-store/review/”  kurallarına göre bu uygulamaları geliştirmekte eğer bu kurallar dışına çıkarsa uygulama yüklenemez.

Arama Tags & Etiket ;

iphone virüs bulaşır mı , iphone virüs girer mi , ipad virüs nasıl bulaşır , ipad virüs , iphonelara virüs bulaşır mı , ayfona virüs bulaşır mı , iphone internet’den virüs bulaşır mı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın