Mobil

İphone uygulama güncellenemiyor // ücret iadesi yapıldı sorunu çözümü

İphone uygulama güncellenemiyor // ücret iadesi yapıldı sorunu çözümü

Merhabalar, bu yazımızda Apple İphone kullananlar için karşınıza nadir olsa da çıkabilecek sorunlardan biri olan ve şu şekilde uyarı mesajı alabileceğiniz “Uygulama Güncellenemiyor” bunun dışında güncelleme yapamadığınız uygulamanın adını da yazarak örnekte olduğu gibi “WhatsApp Messenger, başka bir Apple Kimliğiyle ücret iadesi yapıldığı veya satın alındığı için sizin Apple kimliğinizle güncellenemiyor hatası alabilirsiniz.

Uygulama güncellenemiyor sorunu neden kaynaklanır, ne için güncellenemiyor sorun nasıl düzelir, nasıl çözülür bu yazımızda bu sorulara cevaplar arayacağız.

Ücret iadesi yapıldığı veya satın alındığı için güncelleme hatası veriyorsa iphone cihazınızda birden fazla Apple kimliği ile uygulama indirildiği veya bu indirilen uygulamaların şimdi Apple kimliği ile güncelleme yapılamadığı için hata alınmaktadır.

İOS işletim sistemlerinde Apple kimliği oluşturma işlemi sonrasında bu kimlik ID göre uygulamalar yüklenmekte ve güncellemeler yapılmaktadır. Daha sonrasında farklı Apple kimliği ile kullanmaya başladığınızda eski kimlik ile inen uygulamaları güncellemek mümkün değildir.

APPLE UYGULAMA GÜNCELLENEMİYOR SORUNU ÇÖZÜMÜ

Başka bir Apple Kimliği ücret iadesi yapıldığı veya satın alındığı için sizin Apple Kimliğinizde güncellenemiyor problemi için sorun gidermek, sorunu çözmek için aşağıda adımları kullanarak kesin çözüm yapabilirsiniz.

Ayarlar > Genel > İphone Saklama Alanı [ Güncelleme yapamadınız uygulama bulun ] > Uygulamayı bulun ve Uygulama Sil > buradan uygulamayı silin ve yeniden yüklediğinizde bu sorun çözülmüş olacaktır.

NOT: Bu alanda iki tane uygulama sil yazan yer vardır. Siz üsteki mavi renkli uygulamayı sil butonu kullanacaksınız.

Bu, uygulama tarafından kullanılan saklama alanını boşaltır ama uygulamanın belgelerini ve verileri saklar. Uygulama hâlâ Apple Store’da ise onu yeniden yüklemek tüm verilerinizi yeri koyar.

Bu işlem sonrasında yeniden yükleyerek eski verilerinizi koruyarak uygulamayı yüklediğinizde “Uygulama güncellenemiyor” sorunsalı çözülmüş olacaktır.

Bu sorun hala devam ediyorsa o zaman uygulamayı kaldırarak yeniden yüklediğinizde sorun çözümünü sağlayacaksınız. Fakat o zaman Whatsapp gibi uygulamalarda en son aldığınız yedek ile devam edebilirsiniz.

Bu yazımızda “UYGULAMA GÜNCELLENEMİYORbaşka bir Apple Kimliğiyle ücret iadesi yapıldığı veya satın alındığı için sizin Apple kimliğinizle güncellenemiyor mesajı kesin çözümü bu şekilde sağlanmaktadır.

Bu yazımızda uygulama güncelleme hatasına neden olan cihazdan birden fazla Apple Kimliği ile inen uygulamaları kaldırma ve yeniden yükleme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konu ile ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

YORUMLAR (1)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

  1. Mai-siyah diyorki:

    İyi hoş’da senin söylediğin yöntemi yaparsak ancak deneme sürümüne geçiyor ben şuan uygulamanın pro sürümünü kullanıyorum.senin söylediğin yöntem pro uygulamaları baştan deneme sürümüne geçiriyor.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL