Windows 10

Acemi Kullanıcılar için Windows 10 etkinleştirme

Acemi Kullanıcılar için Windows 10 etkinleştirme

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 nasıl etkinleştirilir konusunda sizlere bu makalemizde destek vermeye çalışacağız. Bunun için sizlere resimli anlatım ve video anlatım ile nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında destek vereceğiz.

Windows 10 etkinleştirme 2019 yılının son aylarına girdiğimiz şu aylarda siz takipçilerimizden ve diğer ziyaretçilerimiz tarafından sıklıkla sorulmakta ve bu işlem yapılmaktadır. Bizimde bu konuyu hazırlamamızda sizlerden gelen sorulara cevap verme adına bu makalemizi paylaşıyoruz.

1 milyar kullanıcıya dayandığı şu sıralar Windows 7 den Windows 10 terfi ederek kullanıcı sayısı gittikçe artmaktadır. Böyle olunca Windows 10 kullanımı oldukça artmakta kullanıcı sayısının artmasıyla sistemlerde doğan arızalar, hatalar nedeniyle işletim sistemini yeniden kuranlar veya Windows 10 kullanmak için yeni kurulum yapan kullanıcılar da mutlaka olmuştur. Eğer elinizde bir lisans anahtarı yoksa Windows 10 Pro ilaçlama veya diğer adıyla etkinleştirme yöntemine başvurulacaktır.

Bizde sizlere Windows 10 etkileştirme programsız ve program kullanarak nasıl yapılacağına dair yöntemle anlatacağız.

WİNDOWS 10 ETKİNLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Elinizde Windows 10 iso dosyası var ve bunu USB bellek üzerinden kurulumunu yaptınız ve yeni işletim sistemini aktifleştirmek, etkinleştirmek istiyorsunuz ve bunu full kullanmak istiyorsunuz o zaman sizlere bunu ilk önce bir resimli anlarım ile buna başlayarak devam edelim.

1-ADIM;

Windows 10 kurulumu yaptınız ve ilk önce bunun için dosyamızı virüs olarak göreceği için Windows 10 gerçek zamanlı korumayı iptal edeceğiz.

Windows Tuşu + I tuşuna birlikte basarak veya ayarlar sayfasına giderek Windows güvenlik merkezinde “virüs ve tehdit koruması ayarları” kısmını kapatıyoruz.

Yukarıda ilk adımızda Windows 10 etkinleştirmek için virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakıyoruz. Bunun nedeni ilaçlama için kullanacağımız dosyayı virüs olarak görmesi nedeniyle kapatarak bunu algılamasını engelleyeceğiz.

2-ADIM;

Şimdi link adresinden Win10 etkinleştirme yazılımını indirin ve rar dosyasından çıkartalım. Yazılımı indirin KMSELDI.exe doyasını yönetici olarak çalıştıracağız. Bunun için KMSELDI.EXE indir link üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz.

Bu dosyayı bilgisayar indirdikten sonra rar dosyasını “klasöre çıkar” ile bir klasör içine çıkarınız. Bunun için KMC.rar üzerine gelin ve fare yardımı ile sağ tuş yardımı ile Klasöre çıkart KMC\ şeklinde çıkartınız. Rar dosya parolası ( ademocut.com ) şeklinde yazarak çıkartınız.

3-ADIM;

Yukarıda Windows 10 etkinleştirmek için virüs algılama programını kapattık ardından KMC dosyasını indirerek klasöre çıkarttık şimdi gelelim. Windows 10 nasıl etkinleştirilir?

Klasöre indirdiğimiz dosyalar arasında “KMSELDI.exe” dosyasını çalıştıracağız. Bunun için klasörümüz içine giriyoruz.

KMSELDI dosyasının üzerine geliyoruz ve “yönetici olarak çalıştır” ile bu dosyayı çalıştırıyoruz. Ardından diğer etkinleştirme Windows 10 için adımına geçeceğiz.

4-ADIM;

Windows 10 etkinleştirme tekno sayfamızda program kullanarak etkinleştirmenin son adımında programı çalıştırdık ve şimdi etkinleştirme işlemine geldik.

Yukarıda programı çalışırdık dan sonra kırmızı butona bastığımızda Win 10 etkinleştirme işlemini başarıyla gerçekleştirmiş oluyoruz.

Bundan sonra artık hiçbir iş yapmanıza gerek kalmayacak bu işlem acemi kullanıcılar için oldukça pratik bir yöntem olarak yapılmaktadır. Şimdi sırada Windows 10 etkinleştirme cmd komutu ile işlemi gerçekleştireceğiz.

WİN 10 ETKİNLEŞTİRME ANAHTARI

1-ADIM;

Yukarıda adım adım Win 10 etkinleştirme kms yöntemi ile nasıl etkinleştirilir bunu anlattık bu anlatımda Lisans anahtarı girerek etkinleştirme yöntemin anlatacağız. Aşağıda sizlere anlatım kılavuzunu adım adım takip ederek sizde yapabilirsiniz.

Bu adımda manuel ürün anahtarı girerek sistemi etkinleştireceğiz. Aşağıda ayrıca ürün anahtarını vereceğimiz için bu anahtarı kullanabilirsiniz.

2-ADIM;

Yukarıda CMD komutunu yönetici olarak çalıştırdınız ve aşağıda vereceğimiz komut ile birlikte ürün anahtarını kullanarak yazınız.

Windows 10 etkinleştirme programsız yapabilmek için ürün anahtarı gireceğiz bunun için kod kullanacağız. Bunun için Windows arama çubuğuna “cmd” komutunu yazınız ve bunu “yönetici olarak çalıştır” olarak açınız.

3-ADIM;

Yönetici olarak açılacak “komut istemi” penceresine aşağıda resimde görüldüğü komutu ve ürün anahtarı giriniz.

Yukarıda görüldüğü gibi lisans anahtarı girmek için “ tırnak işaretini kullanmadan “slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX” komutunu yazınız ve enter tuşuna basınız.

ÜRÜN ANAHTARI VE KOMUTLARI İNDİR

Bu komutu girdiğinizde biraz beklemeden sonra aşağıda örnek resimde görüldüğü gibi bir pencere açılacaktır.

Windows Script Host penceresinde ürün anahtarının başarılı bir şekilde işlendiğini belirten pencere açılacaktır bundan sonra “TAMAM” butonu ile kapatabilirsiniz.

4-ADIM;

Şimdi sonrası adımda KMS servisine bağlanmak için aşağıda komutu yazmaya devam edelim. Yine aynen “ tırnak işaretli kullanmadan “slmgr /skms kms8.msguides.com” komutunu yazınız.

Bu komutla birlikte Anahtar yönetimi hizmeti makine adı başarıyla kms8.msguides.com olarak ayarlandı mesajı penceresi açılacaktır. Bunu da tamam olarak butona basarak sonraki adıma geçeceğiz.

5-ADIM;

Windows 10 etkinleştirme kodu 2019 konumuzda son adıma yaklaştık ve son komutumuzu giriyoruz. Yine aynen “ tırnak işaretini kullanmadan şu komutu yazınız “slmgr /ato” ve enter tuşuna basarak aşağıda penceremiz açılacaktır.

Windows 10 Professional Edition ürün anahtarı başarıyla etkinleştirilmiştir. Bundan sonra artık kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda adım adım yeni kullanıcılar, acemi kullanıcılar için Etkinleştirme Windows 10 da nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu size resimli anlatım ile anlatmaya çalıştık. Şimdi size bunu ayrıca birde video anlarım ile nasıl etkinleştirilir bunu anlatacağız.

WİNDOWS 10 ETKİNLEŞTİRME KODU 2020

 

Sizlere yukarıda iki farklı yöntemle Etkinleştirme Windows 10 işlemini anlatmaya çalıştık.

Konumuzla alakalı sorunlarınızı, aldığınız hataları ve diğer sorularınız için yorumlar sekmesinden bizimle paylaşarak diğer Etkinleştirme Win10 ziyarete gelen kullanıcılara faydalı olabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL