Sponsorlu Bağlantılar

iphone power ( güç ) düğmesi kullanmadan kapatma

499 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda İOS 11 güncellemesi ile gelen yeni özelliklerden iphone power düğmesi kullanmadan  kapatma konusunda ile ilgili pek az bilinen özellik hakkında bahsedeceğiz. Apple iphone 8 ve iphone x cihazlar ile birlikte ios 11 işletim sisteminde gelen yeni özelliklerde kullandıkça ortaya çıkmaya başladı.

iphone kapatma genelde pek kullanılmamaktadır, genelde cihazı uçak modu alarak kullanılarak dışarıdan gelen aramalara, yada mobil internete kapatılmaktadır. Güç düğmesi kullanarak kapatmak farklı nedenler den dolayı ihtiyaç duyulmaktadır.

iphone veya ipad cihazları power düğmesini kullanarak kapatılacağı gibi telefonda menülerden de kapatılmaktadır. iphone kapatma için ;

iphone kapatma tuşu

  • Ayarlar 
  • Genel
  • Sistemi Kapat

Bu adımları takip ederek iphone güç düğmesini kullanmadan, bu düğmelere basmadan menü üzerinden cihazı kapatabilirsiniz. Bu adımla fiziki bir müdahale gerek kalmadan tamamen yazılımsal olarak iphone telefonu kapatma adımını gerçekleştiriyorsunuz. 

Muhtemel cihaz yavaşlaması, donması, takılmalar nedeniyle iphone yeniden başlatmak gerekebilir. İphone veya İpad yeniden başlatmak için iphone x veya iphone 8 cihazlarda ses açma ve ses kısma tuşuna birer kes basın ve ardından da power tuşuna 10 saniye basılı tutarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın