Sponsorlu Bağlantılar

iphone kurtarma modu nasıl kullanılır?

1.292 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iphone kurtarma modu nedir? iphone kurtarma modu nasıl kullanılır? bununla ilgili siz değerli takipçilere bilgiler aktarmaya çalışacağız.

iphone kurtarma modu nedir?

Bilgisayarlarda sıkça başvurduğumuz sistem geri yükleme, sistem kurtarma işleminde yaşanan sorunlar nedeniyle bilgisayar dosyalarında sıkıntı olduğu için, virüsler, yavaşlamalar, sürücü yükleme hataları ile oluşan mavi ekran hataları nedeniyle başvurduğumuz sistem kurtarma’da olduğu gibi apple ürünlerde iphone kurtarma modu kullanılmaktadır.

iphone kurtarma modu iphone recovery mode ) hangi şu durumlarda başvurulur! ipad veya iphone cihazlarda apple logosu takılı kaldıysa, herhangi bir işlem yapmıyor, donuyor, takılıyorsa veya telefonda sürüm düşürme, işletim sistemi olan ios 11’den eski sürümlerden birine ios 10 geri alma, versiyon düşürme işlemlerinde sıklıkla başvurulan bir işlemdir. 

iphone kurtarma modu nasıl kullanılır?

iphone kurtarma modu, ipad kurtarma modu kullanımı aynıdır. Kurtarma modu işlemini yapmadan önce yapılacak bir kaç adım vardır.

  1. iTunes yazılımının son sürümünü bilgisayarımıza yükleyelim ve eski sürüm, versiyon kullanıyorsanız vereceğimiz “https://support.apple.com/tr-tr/ht201352” adres üzerinden indirin, güncelleyin.
  2. kurtarma modu öncesi, mutlaka cihazın yedeğini alınız, çünkü cihazdaki bilgiler silinecektir bu nedenle icloud üzerinden veya iTunes üzerinden yedekleme yapınız.

Yukarıda verdiğimiz bu önemli notları ihmal etmeden iphone kurtarma modu işlemine başlayalım. Bu mod nasıl kullanılır, nasıl yapılır? hemen bunu anlatmaya başlayacağız.

iphone kurtarma modu nasıl yapılır?

  • İphone cihazımızı bilgisayarımıza usb kablo ile bağlıyoruz ve iTunes yazılımı başlatıyoruz.
  • Kullandığımız iphone cihazın modeli, iphone 8, iphone 8 plus kullanıyorsanız, ses açma/kapama+güç düğmesi’ne apple kurtarma modu gelene kadar basılı tutuyoruz, kurtarma modu ekranını görünce bırakıyoruz.
  • iphone 7, iphone 7 plus modelinde güç düğmesi+ses kısma düğmesi‘ne basılı tutuyoruz kurtarma modu ekranı gelene kadar basılı tutuyoruz.
  • iphone 6S, ve önceli model telefonlarda bunun yanında İpad, İpod touch cihazlarda dahil olmak suretiyle Home Tuşu+Üst ( power ) tuşuna birlikte basarak iphone kurtarma modu gelene kadar basılı tutuyoruz.

iTunes ekranında yukarıda gördüğünüz gibi bir ekran gelecektir, “GERİ YÜKLE” ve “GÜNCELLE” karşınıza iki ayar gelecektir. Burada hangi tercihi yapacağınız size kalmıştır.

Bu kısımda GÜNCELLE adımını seçiniz, bu adımda iTunes telefon, cihaz içinde bilgileri silmeden İOS yeniden yüklemeye çalışacaktır. Bu işlem biraz zaman alabilmektedir, bu nedenle biraz sabır etmeniz gerekecektir, iphone kurtarma modu ( iphone recovery mode ) sorun yaşarsanız ve kurtarma modun’dan çıkarsa tekrar aynı işlemleri yeniden yapmayı deneyiniz.

GERİ YÜKLE adımını seçerseniz cihaza eski sürüm yükleme şansınız olacaktır, yani sürüm düşürebilirsiniz. Yada cihazın bir yedeği varsa bu yedekten geri yükleme yapabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın