Sponsorlu Bağlantılar

İOS 11 beğenmediniz eski sürüme nasıl geri dönülür?

4.229 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple yeni işletim sistemi olan İOS 11 versiyonu bir çok özellikleri yanında beraberinde getirmiştir, Bunlardan en başlıca gelen yenilikleri apple store’de oyunlara biraz fazla önem vermeleri, yazıların belirgin şekilde büyük görünmesi, yeni menü özellikleri, ekran görüntüsü çektiğiniz de resimleri anında editleme, düzenleme ve bunun yanında bir çok özellikleri söyleyebiliriz. Daha önceki yazdığımız İOS 11 yeni gelen özellikler yazımızı ayrıca okuyabilirsiniz.

Bu yeni gelen özelliklerin yanında her zaman Windows işletim sistemlerinde olsun veya diğer yeni işletim sistemi piyasaya çıktığında biraz beklemek gerektiği üzerinde durmuşuzdur. Yeni işletim sistemlerinde mutlaka yeni gelen özellikler yanında sorunları da beraber getirmiştir, bu nedenle bir işletim çıktığında bu hatalar ve sorunların giderilmesi için bir kaç ay sonra sürüm, versiyon güncellemesi yapmanız da fayda vardır.

İOS 11 işletim sistemleri de buna dahildir, yeni apple işletim sistemi olan İOS 11 beğenmediniz ve eski sürüme geri dönüş yapmak istiyorsunuz, peki eski işletim sistemi İOS 10.3.2. 1 nasıl geri dönülür? bununla ilgili sizlere ipucu vermeye çalışacağız.

İOS 10 Sürümüne nasıl geri dönülür?

eski ios sürümü yükleme, sürüm düşürme nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere şimdi anlatacağımız konularda yardımcı olmaya çalışacağız. Bununla ilgili olarak aşağıda vereceğimiz adımları uygulamanız halinde eski sürüme geri alabilir, sürüm düşürme yapabilirsiniz.

  • ilk önce “https://www.apple.com/tr/itunes/download/” adresi üzerinden bilgisayarınıza itunes’in yeni versiyonu bilgisayara indirin ve kurunuz.
  • Ardından “https://ipsw.me/” adresi üzerinden telefona uygun ios sürümünü bilgisayara indirin. ( itunes kendisi telefona uygun eski sürümü indirebiliyor, ama siz yinede indirin sorun yaşanmaması için )
  • Eski sürümü yükleyeceğiniz iphone cihazınızı bilgisayara İtunes ile bağlantı yapmak üzere usb kablo yardımı ile bağlayın ve eşleştirme yapınız.
  • Akıllı telefon üzerinde apple kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak İPNONE’UMU BUL özelliğini ve Ekran kilidini kaldırınız sorun yaşanmaması için.
  • Telefonu kapatınız.
  • İphone 7 , 7S veya üst sürüm kullanıyorsanız telefonun ses açma+telefonu açma/kapama düğmesine birlikte basarak İTUNES ekranında “iTunes, kurtarma modunda bir iPhone/iPad buldu!” uyarası gelene kadar basılı tutunuz. Bu uyarı çıktığında aynı zamanda iphone cihazınızda itunes ve kablo işareti çıkacaktır.
  • İphone 6S ve diğer sürümlerde açma/kapama düğmesine basmanız yeterli olacaktır.
  • Bu işlemlerden sonra İtunes ekranında Güncelle veya Geri yükle seçenekleri karşınıza gelecektir. 
  • Shift Tuşu yardımı ile kurtarma modunda geri yükleme seçeneği yardımı ile indirdiğiniz ios 10.3.2.1 sürüm dosyasını görebilirsiniz. Geri Yükle işlemiyle cihazınıza eski sürümü geri yükleme yaparak eski sürüme geri dönüş yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

eski sürüme düşürme, eski sürümü geri yükleme, ios 11’den ios 10 sürüme geri dönüş, eski sürüme nasıl geri dönüş yapılır?, sürüm düşürme, versiyon düşürme, eski sürüm nasıl yüklenir, iphone kurtarma modu, itunes kurtarma modu, sürümü eskiye alma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın