Sponsorlu Bağlantılar

iphone hiç kullanılmayan uygulamaları otomatik silme

7.645 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple son iki günde yaptığı Iphone X, Iphone 8 cihazları duyurması ve ardından İOS 11 işletim sistemini Türkiye’de güncellemeye açmasıyla bir çok yenilikleri birlikte getirdi. Bu yeni gelen yeniliklerden biride kullanılmayan app uygulamaları otomatik kaldırması, tabi ki bu uygulamalar hiç kullanılmıyorsa ve ayarları etkinleştirdiğiniz de gerçekleşmektedir.

Yeni bir Apple telefon aldığınızda bazı uygulamalar yüklü olarak gelmektedir. Bunlara örnek verecek olursak, GarageBand, Numbers, Pages, Keynote, İTunes U gibi uygulamalar satın aldığınız İpad, İphone telefonlarda yüklü olması ve bunları bazen, çoğunuzun kullanmadığı olmuştur benim gibi..

Ayrıca Apple Store’den indirdiğiniz uygulamalar da bunlara dahildir, hiç kullanılmayan uygulamaları Apple telefon kapasitesini genişletmek yer açmak için İOS 11 ile yeni bir özellik kazandırarak hiç kullanılmayan uygulamalar için otomatik silme özelliğini getirdi.

Ayarlar/İphone Saklama Alanı/ adımlarını izlediğiniz de size telefon kapasitesini gösteren kullanılan alanda hangi özellikler ne kadar yer kaplıyor ve iCloud Fotoğraf Arşivi , Kullanılmayanları Sil ve App Uygulamaların kapladığı alanları gösteren bir menü açılacaktır.

iphone kullanılmayan uygulamaları otomatik silme özelliğinde çalışma mantığı şudur. Bu özelliği Etkinleştir butonu bastığınız da eğer, saklama alanı yetersiz olduğunda kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak siler. Belgeleriniz ve verileriniz kaydedilir. Yani kullanılmayan uygulamalar, kapasitede sorun çekmeyiniz diyerek Apple sizin adınıza otomatik silecektir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

iphone hiç kullanılmayan uygulamaları otomatik silme (2 Yorum)

Yorum Yaz

    • aynı adımları izleyerek “kullanılmayanları sil” butonu ile kapatabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın