Sponsorlu Bağlantılar

iphone dan iphone resim aktarma nasıl yapılır

560 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iphone dan iphone resim aktarma, resim transferi nasıl yapılır bunu sizlere bu makalemizde resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Diğer Android telefonlarda olduğu gibi Bluetooth üzerinden resim, video göndermek kadar iphone’de kolay olmayan bir işlemdi aslında. Bu güvenlik tedbiri de olsa kullanıcıların zorluk çekmesini dikkate alan Apple Air Drop özelliği ile bu işi kolaylaştırdı.

Bu konumuzda sizlere iphone dan iphone resim ve video transfer etme, iphone dan ipad a nasıl resim atılır bunları tek işlemle nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz.

AİR DROP İLE RESİM VİDEO TRANSFER ETME

Sizde Apple ürünlerinden iphone, ipad kullanıyorsanız air drop özelliğini kullanarak cihazlar arasında dosya, resim, video gönderme, alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için air drop özelliğini aktif etmek gerekecektir.

AİR DROP NASIL AÇILIR?

Bu özelliği açmak için “denetim masası” özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için telefonun ana ekranında parmağınızla ekranı yukarı kaydırdığınızda “denetim masası açılacaktır.

Bağlantı ayarlarının olduğu alana parmağınızla uzun sür bastığınızda yandaki ayarların geldiğini göreceksiniz. Bu alanda AirDrop Alma alanın “kapalı” veya “açık” olduğu alanı göreceksiniz. Ayara bir kere dokunduğunuzda açılacaktır.

  • Alma kapalı
  • Sadece kişiler
  • Herkes

Bu şekilde “herkes” olarak ayarlayınız. Bir kere bastığınızda AirDrop kapalı olacaktır. Bunu bu şekilde ayarlayarak bu özelliği açmak ve kapatmak konusunda işlemi bu alandan yapabilirsiniz.

Şimdi geldi iphone dan iphone resim gönderme işlemine videolar, resimleri ipad, iphone göndermeye geldi.

İPHONEDAN İPHONE FOTOĞRAF GÖNDERME

Şimdi fotoğraflar galerisine giriyoruz ve arzu edilen, göndermek istediğiniz resmin üzerine basılı tutuyoruz.

Sol alt köşede kare kutu ve yukarıya doğru ok işaretli menüye dokunuyoruz böylece resmi paylaşacağımız platformu seçeceğiz.

AirDrop; Yakınızdaki kişilerle anında paylaşın. Bu kişiler İOS’teki denetim merkezi’nde veya Mac’teki Finder’da AirDrop’u açmışlarda onları burada görürsünüz. Dokunarak paylaşın.

Yukarıda eğer airdrop kapalı ise bu iletiyi görürsünüz her iki taraf cihazlarda airdrop açıksa o zaman ikinci resimdeki alıcı kişinin cihaz profilini göreceksiniz.

Göndermek istediğiniz cihazlar birden fazlaysa hangi cihaza gönderecekseniz o cihazın üzerine dokunarak resim mi atabilirsiniz.

Böylece iphone dan iphone resim gönderme işlemini yerine getirerek cihazlar arasında dosya transferini yerine getirmiş oluyorsunuz.

Bu işlemi ipad den ipad a resim gönderme veya diğer iphone dan ipad dosya transferi olarak da düşünebilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Apple yardım destek hattı

Bu konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından sorularınızı bize göndererek cevaplar alabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın