Sponsorlu Bağlantılar

iphone da VCF dosyasını içe aktarma

161 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iphone’a .vcf kartları nasıl aktarılır bununla ilgili olarak takipçilerimize ve bu konuda arama yaparak gelen kullanıcılara bilgiler aktaracağız.

Daha önceki konularımızda Android telefon rehber yedeği nasıl alınır konusunda Android telefon kullanan kullanıcılar için telefonun rehberinde bulunan kişileri dışa aktararak .vcf dosyası olarak kayıt etmeyi ve bu kişileri tekrar telefona içe aktarma konusunda bilgiler vermiştik.

Android tabanlı işletim sistemli telefonlardan iphone terfi ettiyseniz Android telefondaki kişiler listenizi iphone aktarmayı düşünebilirsiniz. Bunun için vcf uzantılı dosya olarak kayıt ettiğiniz kişileri nasıl aktaracağız, nasıl transfer edeceğiz?

Bizde bu konumuzda sizlere vcf dosyasını iphone aktarma konusunda yapacağımız yöntemleri anlatacağız. Umarız işinize yarayacaktır.

VCF DOSYASINI İPHONE İMPORT ETME

vCard olarak da bilinen vcf kişi kartlarını mail yolu, itunes, icloud üzerinden iphone içine aktarabilirsiniz.

Normalde telefon kullanıcıları telefonlarını senkronize olarak düzenli bir şekilde icloud yedekleme yaparak güncellemektedir. Konunun başında değindiğimiz gibi telefon numaraları aktarmak için vcf dosyasını kullanıyorsanız aşağıda yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • YÖNTEM

e-posta ile mail gönderme şeklinde iphone kişileri aktarabilirsiniz. Bunun için vcf kartı mail dosya gönderme yerinde dosya ekle kısmından ekleyerek mail olarak kendinize atınız ve bu mail iphone telefondan açınız.

VCF dosyasını posta uygulaması üzerinden açtıktan sonra dosyada kişileri eklemek için açtığınız mailde bu dosyayı açtığınızda kişilere eklemiş olursunuz.

  • YÖNTEM

Bana göre en iyi yöntem olarak icloud üzerinden vcf kartlarındaki kişileri ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken vcf kartını bilgisayarınıza attıktan sonra bilgisayarınız tarayıcısından “https://www.icloud.com/ üzerinden apple kullanıcı mail adresinizle açınız.

Kişiler kısmından giriş yapıyoruz. En altta çark işareti ( ayarlar ) göreceksiniz. Burayı açtığınızda aşağıda pencere açılacaktır.

Yukarıda gördüğünüz gibi Vcard’ı dışa aktar ve vCard’ı içe aktar yazılarını göreceksiniz. Buradan bilgisayara daha önceden aldığımız vCard buradan içe aktar olarak icloud aktararak telefonla senkronize edildiğinde bu bilgiler telefona gelmiş olacaktır.

  • YÖNTEM

Son yöntem vcf kartını outlook içine yüklemek olacaktır. Buradan da itunes üzerinden kişileri iphone ile senkronize ettiğinizde telefonunuza aktarmış olacaksınız.

Bu yöntem için internet üzerinden küçük bir araştırma yaparak outlook kişiler ile itunese aktarma konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu konumuzda iphone vcf içe aktarma konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bize sorunlarınızı, aldığınız hataları sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın