Sponsorlu Bağlantılar

İpad / İphone ; VoiceOver ile Seçilen Öğeyi Seslendir

923 views
Sponsorlu Bağlantılar

İphone Telefonunuz yada İpad kullanıcısı ile seçtiğiniz bir Öğe’yi size Seslendirebilir. Genelde engelliler için tasarlanmış olsa da bunu herkesin kullanabilmeniz gerekir. Seçili metinleri size okusun, konuşma ayarlarını da yapabileceğiniz bir uygulama  ne güzel gözüküyor değil mi ? Peki bunu nereden aktif edeceğiz.

iphone metin seslendirme ;

Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > VoiceOver bu özelliği aktif etmeniz yeterlidir. Konuşma hızını da buradan ayarlayabilirsiniz. Nasıl Kullanılır ; Okumak istediğiniz Metni Üzerine Gelerek Basıyoruz ve Copy’de olduğu gibi Seçiyoruz daha sonra Speak Butonu‘na basarak seslen’dire biliyorsunuz.

voiceover ile seslendir

yukarıda örnek verdiğimiz resimde seçili metini size okuyabilme özelliği ile siz gerektiğinde araba’da, iş yerinde veya haberlere sadece kulak vermeyle yazıları seslendirecektir. 

Arama Tags & Etiket;

iphone metin seslendirme, ipad metin seslendirme, metin seslendirme iphone, yazıları seslendirme iphone, yazıları nasıl seslendirme yaparım ipad, metin seslendirme özelliği iphone

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın