Sponsorlu Bağlantılar

duckduckgo.com sayfası nasıl kaldırılır?

1.276 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Bulaşan bu yönlendirme Sitesini AdwCleaner Programı ile temizleyeceğiz. Bu işleme Başlamadan önce Bu sahte arama motorlarının nasıl Bulaştığından kısaca Bahsetmek istiyorum. Bu siteler bilgisayarımıza indirdiğimiz demo ve ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve bilgisayarın web browserlerin yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek bunu kullanmanızı zorlarlar. Peki Bu siteleri Nasıl Kaldıracağız.

Başta Dediğimiz gibi “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirebilirsiniz veya program kurmadan kaldırmayı göstereceğim. bilgisayarımıza Bu programı indirip kuruyoruz.

Bu programı kurduk dan sonra tüm çalışan programları kapatarak AdwCleaner Programı çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

AdwCleaner programındaki Scan ( Tarat ) butonu ile bilgisayarımızı tarattırmaya başlıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Daha Bilgisayarımıza Bir çok Girdinin geldiğini göreceksinizdir. Burada duckduckgo.com  ile ilgili girdileri işaretleyip siliyoruz. Daha bilgisayarımız yeniden Başlayacaktır.

bilgisayarımız yeniden Başlattık dan sonra Masa Üstünde bulunan ( Yüklü Olan )

adw

 

Web Boewserlerin Özellikler bölümüne girerek “http://www.DuckDuckgo.com  Url sini siliyoruz.

duckduckgo remove

 

Resimde Görüldüğü gibi işaretli url oradan siliyoruz. Bunu Tüm yüklü Web Tarayıcılarımız da yapıyoruz. Daha Web Browser tarayıclarımızın ana sayfalarında duckduckgo.com ise bunu google.com yada istediğiniz bir adrese ayarlayın.

Bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Programsız Kaldırma ; 

Daha önceden aramasayfam.com için hazırladığım video izleyerek aynen duckduckgo.com için uyarlayabilirsiniz . Metot aynıdır sadece arama yerlerine aramasayfam yerine duckduckgo adresini yazacaksınız. Kolay gelsin.

Arama Tags & Etiket ;

duckduckgo.com kaldırma, duckduckgo.com remove , duckduckgo.com silme , duckduckgo.com chrome, duckduckgo.com kurtulma, duckduckgo.com virüs

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın