Sponsorlu Bağlantılar

interneti en fazla kullanan cihazlar

647 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknoloji zamanı artık her şeye rahatlıkla ulaşabilmek mümkün, Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, ultrabook ve son zamanlarda yoğunlukla kullanılan tablet ve akıllı telefonlar, mobil internetin yaygın olarak kullanıldığı sıralarda akıllara en çok hangi cihazlar ile internete giriyor? internete en fazla hangi cihazlardan giriliyor? sorunu akıllara getirmektedir.

Bunu dikkate alan Google , mobil cihazlara olan yoğunluk nedeniyle responsive yani mobil uyumlu web sitelere önem vermeye başladı. Artık webmaster için mobil uyumlu web siteleri ön plana çıkarmaya çalışmaktadır. Bu şu anlama geliyor ki mobil internet kullanan kullanıcısı sayısı azımsanmayacak kadar değil, kullanıcı sayısı oldukça fazla olduğu ön plana çıkmaktadır.

internete en fazla hangi cihazlardan giriyor? hangi cihazlar daha fazla interneti kullanıyor? bu soruları şimdi yavaş yavaş cevap vermeye çalışacağız.

İnterneti en fazla kullanan cihazlar?

günümüzde genel olarak internete giren mobil cihazlar, diğer desktop yani masaüstü ve dizüstü bilgisayarları sollamış durumdadır. Yukarıda örnek resimde olduğu gibi mobile internet bağlantısı kullanılmaktadır. Bu mobil cihaz kullanımından sonra desktop ve tablet cihazlar sırasıyla gelmektedir.

interneti en fazla kullanan cihazlar arasında mobil cihazlar sıralamasında ilk 10 listesinde iphone, samsung ve lg telefonlar listeye girmektedir. Bu bir site istatistiği olarak listeyi oluşturmaktadır.

En fazla interneti kullanan telefon tarayıcıları listesinde Google Chrome, Safari , Firefox, İnternet Explorer, YaBrowser, Edge listeyi oluşturmaktadır.

böylece yukarıda kısaca örnekleme yaparak verdiğim bilgilere göre interneti en fazla kullanan cihazlar sıralamasında mobil cihazlar olarak listeyi başta götürmektedir. Bu genelde kullanılan alanlara göre ve tatil günlerine göre değişiklik göstermektedir. Yaz dönemlerinde tatilde mobil kullanım yoğunluğu fazladır, okul başlangıcı sonradan tatil dönüşlerinden sonra bu yoğunluk değişse de yine’de mobil cihazlar lider durumdadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın