Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Saat Sunucu Eşitleme nedir & Nasıl Eşitlenir ?

2.111 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Saat Sunucusu Eşitlemesi Nedir?

Bilgisayarınızda mevcut saatinizi bir sunucu ile eşitleyebilirsiniz. Bu eşitleme şu anlama gelmektedir. Bilgisayarınızdaki saatiniz doğru olup olmadığını emin olmanızı sağlayan bir güncellemedir.

Bilgisayarınızın geride kalması veya ileride olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak bunu otomatik olarak kontrol edebilirsiniz. Bu eşitlemeyi yapabilmek için internet bağlantınızın olması gerekir.

İnternet Saat Eşitlemesi Neden Yapılır ?

Bilgisayarınızdaki saat güncellemesi yani eşitlemesini yapmamız için en önemli nokta , tarayıcınızı açtığınızda bir site üzerine giderken veya oturum açarken size sertifika hatası , saatinin geri hatası veya explorer tarayıcılarda verilen sec_error_ocsp_future_response error gibi sorunların çözümünde , Bir anlık iletişim programı açmaya çalıştığınızda sorunlarla karşılaşma durumunu engellemek için saat eşitlemesi yapabilirsiniz.

İnternet Saat Sunucusu ile Eşitleme Nasıl Yapılır?

internet saat eşitlemesi yapabilmek için bilgisayarınız sağ alt görev çubuğunda görünen saat ve tarih kısmına bir kere faremiz ile dokunuyoruz.

internet saati eşitleme

Tarih ve Saat panelini gördüğünüzde Tarih ve saat ayarlarını değiştir… yazan kısma giriyoruz.

internet saati eşitleme-1

Yeni açılan pencerede İnternet Saati kısmına giriyoruz. ve Burada Ayarları değiştir… yazan kısma giriyoruz.

internet saati eşitleme-2

Yeni bir pencere açılacak ve bu pencerede İnternet saat sunucusuyla eşitle yazan yerdeki tik işaretinin işaretli olduğunundan emin olun ve Şimdi güncelleştir butonu bir kere basıyoruz ve güncellemeleri yapmasını bekliyoruz. böylece bilgisayar ile time.windows.com saat ayarlarını eşitlemiş oluyoruz.

internet saat eşitlemesi yapıldığınızda saatinizin değiştiğini ve bölgesel olarak saat dilimini kontrol ediniz. Türkiye saati olduğunu kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın