Sponsorlu Bağlantılar

internet explorer hızını katlayın..!

160 views
Sponsorlu Bağlantılar

tarayıcı savaşlarında google chrome ön sıraları çekmektedir. Fakat internet explorer kullananların sayısı o kadar da az değildir. Genel olarak internet explorer yavaş olduğunu ve hantal olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu yavaşlık birde üzerine internetin yavaşlığı eklendiğinde iyice can sıkıcı bir hal almıştır.

bu konumuzda ise bir nebzede olsa explorer tarayıcı hızlandırmak için ufak ipuçları vererek denemesini yapacağız. Peki explorer browser hızını artırmanın bir değişik yolu disk alanını temizleyerek artırma yolunu deneyeceğiz. Gözatma geçmişini silerek bu yöntemi deneyelim.

1- Adım ;

Explorer Browser açıyoruz ve Ctrl + Shift + Delete üçlü tuş takımına basarak Gözatma Geçmişini Sil penceresini açıyoruz.

explorer gözatma geçmişini sil

Tüm adımlar işaretli olduğundan emin olduğunuzda Sil Butonu ile tarayıcıda kayıtlı tüm verileri , çerezleri , geçmişleri , geçici dosyaları siliyorsunuz.

2-Adım ;

Explorer > Ayarlar > İnternet Seçenekleri >

explorer web sitesi veri ayarları

Ayarlar > adımlarını takip ederek kullanılacak disk alanı önerilen alanda durabilir fakat explorer hızlandırmak için bu veri alanını biraz daha artırarak fazlada olmamak şartı ile hızını artırmış oluruz.

Arama Tags & Etiket ;

explorer nasıl hızlandırılır , internet explorer hızını artırma , internet explorer hızını nasıl yükseltirim , hız artırma , hızını artırma , explorer , windows 10 , windows 8 , windows 7 , xp

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın