Sponsorlu Bağlantılar

instagramdan sürekli şifre sıfırlama mesajı geliyor

6.290 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram şifre sıfırlaması konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Sorun şu şekilde gerçekleşmektedir. Bir kullanıcımız mail adresine sık sık, devamlı olarak instagram şifre yenileme mesajının geldiğinden bahsetmektedir.

Neden sürekli instagram yenileme mesajının geldiğini acaba birileri şifreyi mi çalmak istiyor veya bir sistem arızası mı var bununla ilgili olarak bilgi almak istediğini bize soru cevap sayfamızdan bildirmektedir.

İNSTAGRAMDAN DEVAMLI ŞİFRE RESETLEME MESAJI GELİYOR

Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz. İnstagramdan sürekli olarak değil de günde birkaç defa yaşanıyorsa bu sorun değil sadece sizin instagram hesabınızı ele geçirmek için uğraşan birisi olarak söyleyebiliriz.

Diğer kullanıcılar sizin kullanıcı adınızla şifre sıfırlama talebi göndererek sizi tedirgin etmektedir. Aslında mail adresinin şifreleri sizin elinizde olduğu sürece hiçbir sıkıntı yoktur. Bu nedenle sadece sizin tahmin edilmesi, kırılması zor şifreler kullanmanız olacaktır.

Bunun için güçlü parola oluşturma yazımızı okuyarak şifrenizi güçlendirin ve iki faktörlü girişi yöntemini kullanın.

 DİKKKAT

Biz yukarıda ne kadarda şifre sıfırlama yönteminden bahsetsek de korsanlar boş durmamaktadır. Yemleme mail göndererek instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi çalmaya yönelik sahte link göndermek suretiyle sizin hesabınızı ele geçirmeyi de deneyebilirler.

Size instagram tarafından şifre yenilemek için gelen mail adresinin “security{at}mail.instagram.com” adresinden geldiğinden emin olunuz. Eğer farklı bir mail adresi tarafından geliyorsa bilin ki sizin instagram hesabınızı çalmak için kullanılan yemleme bir fake mail adresidir.

Bu maili hemen silerek içinde bulunan link adreslerini açmayınız. Yukarıda verdiğimiz iki başlıkla şifre yenileme e-postası alabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda konumuzda instagramdan devamlı şifre yenileme maili geliyorsa başlıca nedenlerini yazdık. Bunun dışında sizlerin yaşamış olduğu sorunları sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer instagram sorunları, hataları için instagram yardım ve destek hattı sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagramdan sürekli şifre sıfırlama mesajı geliyor (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba “My Profile” uygulamasına her girdiğimde ,instagram şifre yenilememi istiyor. Düzeltilebilir mi?
    Teşekkürler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın