Sponsorlu Bağlantılar

instagram’da Youtube videosu nasıl paylaşılır

81 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlere instagram’da Youtube video paylaşma konusunda nasıl yapılır, nasılmış hakkında bilgi vereceğiz.

İnsanlar Youtube’de içerik oluşturduklarında bu içerikleri mümkün olduğu kadarıyla çok kişinin izlemesini isterler. Özellikle instagram’da önemli takipçi kitlesi olanlar, Youtube’de harcadığı emeği instagram da paylaşmayı düşünmektedir.

Böylece birçok hedef kitlesine hitap edeceği gibi kazançlarını da artırmayı düşünmektedir. Hal böyle olunca insanlar instagram’da hedef kitleye hitap etmeyi düşünebilirler. Bizde Youtube videolarını instagram platformunda paylaşmanın yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Bunun için instagramda youtube video paylaşma konusunda hangi yolu kullanarak gerçekleştirebiliriz. Bunu yazımızda bulabilirsiniz.

İNSTAGRAMDA YOUTUBE VİDEO PAYLAŞMAK

Hazırladığınız kaliteli Youtube içeriklerinizi izlenmesi için instagram’da paylaşmak size kazanç sağlayabileceği gibi, abone kazanmak içinde getirisi olacaktır.

instagramda youtube video paylaşmak için malum direk olarak paylaşamayacağımız için bunun için üçüncü parti araçlara ihtiyaç duyulacaktır.

1.VİDEO İNDİR

İlk önce instagram’da paylaşabilmek için Youtube videosunu telefonunuza indirmeniz gerekecektir. Bunu telefonunuzdan direk olarak yapabileceğiniz gibi web üzerinden indirten sonra Whatsapp, Messenger gibi uygulamalar üzerinden kendinize atarak da video mobil cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Youtube video indirme gibi arama motoruna yazdığınızda yüzlerce indirme siteleri bulacaksınız. MP4 gibi formatlarda indirebilirsiniz.

Eğer indirdiğiniz video formatı MP4 değilse kuvvetli muhtemelen desteklemeyecektir. Bunun için yine internet sitelerinden format dönüştürücü ile MP4 formatına dönüştürebilirsiniz.

2.VİDEO DÜZENLEME

Videoyu instagram yükledikten sonra birçok düzenleme araçları ile filtreleyebilirsiniz. Videolara efektler, metinler ekleyebilirsiniz. Video altında konuyla alakalı #etiket ( hashtag ) eklenerek daha çok kişiye ulaşması sağlanabilir.

3.PAYLAŞ

İçeriği oluşturduktan sonra paylaş butonu ile paylaşınız.

Youtube videoları instagram da paylaşmak zor değildir, ancak kullanıcıları bunun için destekleyici cihazlara sahip olması gerekmektedir. Eğer yoksa bu iş zorlaşacaktır.

YOUTUBE VİDEOSUNU YUKARI DOĞRU KAYDIRARAK PAYLAŞMA

Bazı kullanıcıların instagramda youtube video paylaşma konusunda hikayeler’de yukarı doğru kaydır gibi özelliği görmüşünüzdür. BU özelliği kullanabilmek için instagram kullanıcılarının 10 bin takipçi ve üzeri hesaba sahip olması gerekmektedir.

Bunu için herhangi bir ücret ödemenize gerek olmadan ücretsiz bir özellik olarak sizlere sunulmaktadır.

YOUTUBE VİDEOMUN REKLAMINI İNSTAGRAM’DA YAPABİLİR MİYİM?

Bunu bağlantı linkleriyle paylaşmak mümkün değildir. Bunun için ilk anlattığımız gibi instagram da bu video paylaşmak gerekecektir. Daha sonra bu gönderi üzerinden tanıtım yapmak gerekecektir.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu konumuzda instagramda youtube video paylaşma nasıl yapılır, instagram da youtube video paylaşma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bize sorabilirsiniz.

Diğer instagram ile ilgili sorular için instagram yardım ve destek hattı üzerinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın