Sponsorlu Bağlantılar

instagramda şikayet nasıl edilir?

216 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu anlatımda instagram şikayet etme konusunda sizlere bu işleyişin nasıl edildiği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımız da hesap kaç şikayet edilirse kapanır? Telif hakları şikayeti ve diğer doğabilecek şikayetler konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışmıştık.

Sosyal ağ da trend, popüler uygulamalardan biri olan instagram’da kullanıcı sayısı dudak uçurtmaktadır. Bu kadar kullanıcının olması da bir çok sorunu birlikte getirmektedir. Bunların için mutlaka sıkıntılı hesaplar olabilecek sahte, fake hesaplar veya topluluk kurallarına uymayan kullanıcılar çıkacaktır.

Bu durumda bir instagram kullanıcısını şikayet etmek isterseniz hangi adımları yerine getirmek gerekiyor? Bununla ilgili instagramda şikayet nasıl edilir? Bununla ilgili olarak kullanıcıları şikayet edebilirsiniz.

instagram şikayet etme hattı

instagramı kötüye kullanımda kişiyi engellemek en mantıklı bir adım gibi gelmektedir. Daha önceki konularımızda instagram engelleme nasıl yapılır? Bilmeyenler arkadaşlar bu konuyu okuyabilir. Eğer topluluk kurallarına uymayan, kötüye kullanım yapan kullanıcılar, zorba hesaplar, taciz eden hesapları formu doldurarak bu kişileri instagrama şikayet edebilirsiniz.

https://help.instagram.com/443165679053819?helpref=page_content”  adresi üzerinden formu doldurarak şikayet etme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında karşınıza çıkan sponsorlu banka reklamlarında dolandırıcılık görüldüğü sıkça rastlanmıştık, reklamları şikayet etmek için instagram akışında gördüğünüz reklamları şikayet etmek sağ üst köşede üç nokta (… ) bastığınızda “Reklamı şikayet et” butonu bastığınızda butonu ile ;

  • Rahatsız edici/kırıcı buluyorum
  • Spam
  • Müstehcen
  • Donadırma amaçlı veya yanıltıcı
  • Şiddet içerikli veya yasaklı içerik

Konu başlıkları altında şikayet edilebilir. Eğer bireysel bir kullanıcıyı şikayet etmek isterseniz o zaman yine aynı instagrama paylaşımı şikayet etme için paylaşılan içeriğin üzerinde üç nokta işaretine bastığınızda “Şikayet Et” butonu altında ;

  • Spam
  • Uygunsuz

Adımları ile bu içerikleri şikayet ederek uygun olmayan içerik paylaşımlarını instagrama bildirebilirsiniz. Şikayet etme konusunda instagram tarafından incelemek üzere yollayarak durum hakkında hesap kapatma, banlama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Diğer şikayetler için yorumlar altına şikayet konularını bırakarak yönlendirmeye çalışacağız. Sizin de ne tür şikayetleriniz olduğu soru & cevap sayfamıza veya yorumlar kısmına yazarak dönüşler yapacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın