Sponsorlu Bağlantılar

ınstagram yanlış giriş konumu neden gösteriyor

9.489 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda ınstagram yanlış konum bilgisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Instagram da yeni güvenlik önemleri arasında “Giriş Hareketleri” sekmesine girdiğinizde hesabınıza nereden, hangi cihaz ile ve girdiğiniz saate kadar göstermektedir.

Burada sizin istediğiniz dışında bir şüpheli giriş olduğunda çıkış yaparak hesabınızı güvenli tutabilirsiniz. Fakat bazı kullanıcılar tarafından instagram yardım ve destek sayfamız üzerinden tarafımıza gönderilen sorulardan hesabımıza tek cihazdan giriş yaptığım halde yanlış konum bilgi vermekte, göstermektedir.

Ben Konya’da yaşadığım halde cihazım Ankara, Van veya farklı bir konum göstermekte acaba hesabıma bilmediğim kişiler mi giriyor gibi birçok soru almaktayız.

INSTAGRAM YANLIŞ KONUM BİLGİSİ

Arkadaşlar, Instagram yanlış lokasyon göstermesinin önemli nedenleri arasında kullanmış olduğunuz internet sağlayıcının santralinin bulunduğu konum bilgisidir.

Bunu biraz daha açacak olursak siz Turkcell, Vodafone, Turk Telekom Gsm operatöründen birini kullanabiliyor veya evinizde işyerinizde TTnet, Superonline, Turksat veya diğer internet hizmeti veren hizmetten yararlanıyorsanız hizmeti aldığınız internet santrali neredeyse o bölgeden giriş yapmış olursanız.

Örnek dün akşam yaşandı mobil internet kullanırken akşam Van bölgesinden giriş yapmış gibi gösterirken sabah Ankara Sincan bölgesinde göstermektedir. Fakat ben Konya’da yaşadığım için şebekenin bağlandığı şebeke santrali beni bu şekilde göstermektedir.

Ev veya işyerinin sabit internetine bağlandığımda Konya olarak göstermektedir. Buda zaman zaman değişik lokasyon bölgesinde gösterebilmektedir.

Ayrıca şüpheli bir giriş olduğunu düşünüyorsanız ıntagram hesabınıza bağlandığınız cihazı kontrol ediniz. iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei veya hangi model telefon kullanıyorsanız saten burada göstereceği için karşılaştırınız.

Instagram hatalı konum bu nedenle oluşmaktadır. Birde cihazınızda VPN, Tunel, Proxy gibi uygulamalar kullanıyorsanız buda sizi farklı konumda gösterecektir.

Bunun dışında üçüncü parti uygulamalar kullanıyorsanız takipçi kasma, beğeni kasma, takibi bırakanları görme gibi yazılımlarda farklı bölgeleri işaretleyebilir.

TAVSİYE VİDEO;

Eğer farklı bir konumdan farklı bir cihazla giriş yapıldığını düşünüyorsanız şifrenizi değiştirerek çıkış yapınız.

Instagram Uygulaması > Profil > Ayarlar > Güvenlik > Giriş Hareketleri adımından kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı ınstagram hatalı yerleri gösterebilmektedir. Instagram yanlış konum bilgisi konusunda bu şekilde yorumlanabilir.

Bu konumuzda Instagram yanlış konum gösterme, farklı yer göstermekte konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın