Sponsorlu Bağlantılar

instagram otomatik video oynatmayı kapatma

8.772 views
Sponsorlu Bağlantılar

En çok kullanılan popüler uygulamalar arasında yer alan fotoğraf ve video paylaşım uygulaması instagram bazı araştırmalar göre hatta kendi telefonda baktığınızda en çok mobil internet tüketimi olan uygulamalardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Kullanmış olduğumuz mobil internet paketi eğer kotalı ise bunu ay sonuna kadar tedarikli, düzenli kullanmak gerektiğini aksi taktirde ek ücretler ödemek zorunda kalacağınızı söyleyebiliriz. En çok kullanılan instagramda otomatik video oynatmayı kapatma konusunda bizde biraz kota aşımı, internet tüketimine destek olmak için otomatik oynatma nasıl kapatılır? size yardım etmeye çalışacağız.

Sizde ay sonuna kadar internet paketini harcamak istemiyor ve tasarruf etmek istiyorsanız, instagram uygulaması içinde paylaşın videoları otomatik oynatmayı engelleyerek internet paketini uzatabilirsiniz peki bu nasıl yapılacak?

instagram otomatik video oynatmayı engelleme ;

Instagram profil ayarı > Hücresel veri kullanımı > Dahaz Az Veri Kullan bu adımları izleyerek bu butonu aktif ederek videoların kendiliğinden oynamasını iptal edebilirsiniz. Bu ayar ile hücresel veri kullanımı az olacağı için Fotoğraf ve videoların yüklenmesi yavaş olacaktır. Bu nedenle video oynatmanın yanında diğer takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarını beğenmek takip etmek sizi olumsuz da etkileyebilir.

 instagram otomatik video oynatma iptal edilmesi ve sonrasında eğer memnun kalmazsanız tekrar bu ayarı pasif, kapatabilirsiniz. Sizde Wi-Fi ayarı üzerinden bağlantı yaparak instagram deneyiminizi geliştirebilirsiniz. Instagram’da otomatik video oynatmayı kapatma diğer bir adım yöntemde şu şekilde yapılabilmektedir.

  • Profil
  • Ayarlar
  • Video 
  • Wi-Fi ayarını seçiniz.

böylece kendiliğinden açılan videoları kapatarak kota dostu bir telefon kullanımı ile internet tasarrufu yapabilirsiniz. Bu ayarlar şimdilik bu şekilde yapılmaktadır 2016, 2017 veya 2018 yılı içinde geçecek olan yeni güncellemeler ile farklı bir ayar veya menü değiştirilebilir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram otomatik video oynatmayı kapatma (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba telefonum lphone 6 ancak işe yaramıyor kapattım aynen dediğiniz gibi ancak otomatik 4 g deyken oynatıyor yine videoları ve kota yiyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın