Sponsorlu Bağlantılar

instagram nefret zorbalık ve taciz eden hesapları şikayet etme

1.502 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda taciz eden hesaplar nasıl kapatılır konusunda instagram kullanan kullanıcılar için bilgi vereceğiz.

İnstagram kullanıcı sayısı olan milyonları aşmıştır. Bu hesaplardan mutlaka kötü niyetli kişiler, art niyetli kullanıcılar çıkacak ve tehdit edici, taciz edici sözler, şantaj edici söylemlerde bulunacaktır. Bu niyetli olan kişileri instagram’a şikayet ederek duruma göre hesaplarının kapanmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram da bu tür zorbalık ve taciz edici hesapları şikayet etmek istediğiniz nereden, nasıl şikayet edilir bizde bu konuda sizlere yol göstereceğiz. Bunun için internette bir çok sitelerde şikayet telefon numarası veya danışmanlık hattı gibi numaralar dolaşmaktadır. Sakın bunlara aldanmayınız. İnstagram şikayetleri sadece kendi web sitesi ve uygulaması üzerinden şikayet formu doldurarak sağlamaktadır.

İNSTAGRAM TACİZCİYİ ŞİKÂYET ETME

İnstgramda kötüye kullanımı şikayet etmek için şikayet adresi “https://help.instagram.com/contact/584460464982589 adresi üzerinden tacizciyi şikayet edebilirsiniz. Bunun için yukarıda link adresini kullanarak taciz ve zorbalık yapan instagram hesabını şikayet ediniz.

Bu adres üzerinden instagram hesabınız varsa EVET eğer instagram hesabı kullanmıyorsanız HAYIR adımlarını seçerek ilk adım olarak ilerleyiniz.

 

Yukarıda adımlar HAYIR adımını işaretleyerek kendi e-posta adresinizi giriniz. Ardından şikayet etmek istediğiniz kısmı belirleyin.

Ardından ikinci bir form açılacak ve burada şikayet etmek istediğiniz yorumlar, video, resim, yorum gibi hangi yerde bir taciz, suç, zorbalık işleniyorsa bunu buradan belirterek instagrama şikayet ediyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

İnstagram tacizciyi şikayet etmek için yukarıda formu kullanarak şikayetinizi edebilirsiniz. Bu konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir veya diğer instagram ile ilgili tüm konularında sorunlarınızı, hataları, problemlerinizi instagram yardım hattı sayfamızı kullanarak bize sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın