Sponsorlu Bağlantılar

instagram mesaj gruplarını engelleme

1.010 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram mesaj gruplarını engelleme nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda sizlere bilgi aktaracağız.

İsteğiniz dışında sizi mesaj gruplarına ekleyenler mutlaka olacaktır. Bunda rahatsızlık duyuyorsanız bu tür grupları engelleyerek önüne geçebilirsiniz. Diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi sizi de bir sohbet grubu içine alabilirler. Bu grupların içinde tanıdıklar veya tanımadığınız kişilerin bulunması veya istemediğiniz bir sohbetin içine girmeniz nedeniyle bu durum sizi rahatsız edecektir.

Bu nedenle istenmeyen grupları engellemek için elinizde ayarlarınızı yapılandırarak sınırlayabilirsiniz. Bizde bu konumuzda instagram sohbet grubunu engellemek için aşağıda adımlarla neler yapacağınızı hemen anlatıyoruz.

İNSTAGRAM GRUPLARA EKLEMEYİ ÖNLEME

İnstagram da başkalarının seni gruplara eklemeline izin verme veya engellemek için adım adım bunu gerçekleştireceğiz. ( 2020, 2021 veya diğer yıllara göre menü yerleri değişebilir. )

  • Ayarlar
  • Gizlilik
  • Mesajlar
  • Başkalarının seni gruplara eklemesine izin ver

Herkes ve Sadece takip ettiğin kişiler olarak burada iki seçenek bulunmaktadır. Burada herkes olarak ayarlı olan grup mesajlaşma ayarını sadece “sadece takip ettiğin kişi” olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Böylece sizi izniniz olmadı kişiler veya takip ettiğiniz kişilerin dışında farklı instagram kullanıcıları grup eklemesi yapamayacaktır.

Bunun dışında bu bölümde size kimlerin mesaj göndermesini izin vereceğinizi de bu ayar içinden yapılandırabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda instagram grup mesaj engelleme 2020 – 2021 ve diğer yıllarda menülerin yerleri farklı olabilir bu konumuzda sizlere izinsiz grup mesajlaşmayı engelleme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir veya instagram yardım ve destek hattı sayfamızdan sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın