Sponsorlu Bağlantılar

Instagram işletme hesabında neden müzikler çıkmıyor

21 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen sorulardan biride instagram işletme hesabı kullananlarda karşılaşılan müzik çıkmıyor, aradığınız şarkılar, parçalar çıkmıyor gibi buna benzer onlarca soru almaktayız.

İnstagram tarafından bir bildirimde şu şekilde belirtilmektedir. Bu bildiriye göre “işletme hesabının yanlışlıkla lisanslı müzik” kütüphanesine erişildiğini ve bu yakın zamanda fark ettiklerini ve bu hatayı tekrar düzeltmek için erişimi engellediklerini aynı zamanda Facebook ses koleksiyonlardan telifsiz kullanabileceğine dair bildirim gelmektedir.

İnstagram işletme hesaplarında geniş müzik yelpazesini kullanamadıklarını hala kısıtlı olduğunu söyleyen şikayet eden hesapların olduğunu belirtilmektedir.

Peki bu sorun devam ederse ne yapılmalıdır. Bunun için yapılması gereken aslında oldukça basittir. Bu özelliği instagram tarafından kısıtlandığı için buna pek müdahale edecek bir durum yoktur.

Bunun için yapılması gereken hesap türünü değiştirmek olacaktır. İşletme hesabı nasıl değiştireceğiz? Bunu değiştirmek için Ayarlar > Hesap > Hesap Türünü değiştir şeklinde içerik üretici hesabına geçtiğinizde bundan sonra müzik ekleme sorunu yaşamazsınız.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Böylece instagram işletme hesap türünü içerik üretişine dönüştürmek ile yaşanan problem ortadan kalkacaktır.

Bu konumuzda işletme hesabının yanlışlıkla lisanslı müzik hatası mesajı aldığınızda ne yapmanız gerektiğini, müzik sorunu nasıl giderilir, nasıl düzelir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın