Mobil

instagram hikayeye müzik ekleme sorunu çözümü

instagram hikayeye müzik ekleme sorunu çözümü

Türkiye yeni gelen güncelleme ile instagram da hikayelere müzik ekleme özelliği gelmesiyle kullanım oranında da bir artış görünmüştür. Daha önce dış ülkelerde kullanılan bu özellik, ülkemizde yakın zamanda kullanıma sunuldu.

Fakat bu özellikle birlikte yeni sorunları beraberinde getirdi, bu aslında normal olarak görsek gerekiyor, her gelen yeni özelliğin birde sorunu, hatası olmaktadır.

Bu hikayeye müzik koyma özelliğinde birde müzik koyamıyorum, ekleyemiyorum gibi sorunlar ile karşınıza çıkmaktadır. Bizimde bu konumuzda instagram hikayeye müzik koyma sorunu çözümü için neler yapılabilir, sorun hesaptan kaynaklı mı, yoksa instagram taraflı mı yaşanabiliyor bunu araştırarak çözüm sağlayalım.

İNSTAGRAM HİKAYESİNE MÜZİK EKLEME SORUNU

Soru sor sayfamızdan bize gönderilen soruda bir kullanıcı daha düne kadar müzik ekleme işlemini yapabiliyordum, fakat bugün hikayelerime müziği bir türlü ekleyemiyorum, ne yaptımsa olmuyor sorun nereden kaynaklanıyor konusunda yardım istemektedir.

Şimdi buradan yola çıkabilirsek bu sorun sadece sizin hesabınızla alakalı mı? Genel olarak bu sorun instagram kullanıcılarının hesabıyla alakalı olarak gerçekleşebileceği gibi nadiren instagram da çok spam yapanlar için instagram shadowban olma ihtimali de düşük nitelikte olabilir.

Şimdi instagram hikayelerine müzik koyma sorunu yaşayanlar için aşağıda işlemleri yaparak denemesini yapalım.

ANDROD;

Android cihaz kullananlar için instagram uygulamasının bir önbelleğini temizleyelim. Bunun için Uygulama > İnstagram > Önbellek temizle adımları için cihazdaki instagram uygulamasının önbelleğini temizleyerek sorunun çözümünü test edelim.

İOS cihazlarda önbellek temizleme uygulaması yoktur, ama şu şekilde yapabiliriz. Tüm uygulamaları sonlandırın ve cihazı yeniden başlayarak tekrar hikaye ekleme sorunsalı olup olmadığını kontrol edelim.

Genel olarak sorun çoklu hesaplarda oluşabilmektedir. Eğer uygulamanızda birden fazla instagram hesabı açılıyorsa tüm bu hesaplardan çıkış yaparak tekrar hikayeye şarkı ekleyemediğiniz hesabınızla giriş yapınız ve yeniden deneyiniz.

Cihazların ve uygulama sürümünün güncel olup olmadıklarını kontrol ediniz. Telefonun işletim sisteminin güncellemelerini kontrol ediniz ve güncellemelerini yapınız.

Cihazda varsa güncellemeler bu sefer uygulamaların güncellemesini yenileyin, güncellemeleri gerçekleştiriniz.

Şimdi bundan sonra eğer sorun hala devam edip instagram hikayesine müzik koymakta sorunu yaşanıyorsa o zaman instagram tarafında yaşanan sorunların olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle birkaç saat sona tekrar deneyin.

TAVSİYE YAZI; instagram yardım ve destek hattı

Sorunla ilgili olarak instagram tarafına bir şey çalışmıyor olarak geri bildirim yaparak sorun bildirebilirsiniz. Bu problem genel bir hata ise instagram yeni bir güncelleme ile sorunu çözmeye çalışacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer instagram ile ilgili sorularınız için yardım ve destek link adresinden bize sorarak ücretsiz olarak destek sağlayabiliriz. 2020 – 2021 – 2022

YORUMLAR (4)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

 1. Erdgnsena diyorki:

  Instagrama muzik ile hikaye attigim zaman siyah ekran paylasiliyor neden

  • Adem ÖCÜT diyorki:

   Genel olarak bir sorun var sanırım, çünkü bu sorun başkalarında da görülmeye başlandı, düzelecektir.

 2. ebru diyorki:

  instagram hikayeye müzik ekleme sorunu yaşıyorum bir yerde hata ediyorum yaa.

  • @sevginin_etamin_dunyasi diyorki:

   Ben de aynı problemi yaşadım gerçekten sinir bozucu. Instagram hesabınıza giriş yapın ve ayarlardan içerik üretici hesaba geçiş yaparsanız müzik geri gelir. Benim yaptıktan 2 gün sonra geldi. @sevginin_etamin_dunyasi

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL