Sponsorlu Bağlantılar

instagram fotoğraflarımı kaldırılıyor?

10.219 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagramda garip sorunlardan biri olan fotoğrafları kendiliğinden, otomatik olarak kaldırıyor sorunu bu sorunlarla ilgili siz değerli takipçilerimiz den soru & cevap sayfamıza sorular gelmektedir. Bu konuda bizde gerekli bilgileri topladıktan sonra bilgiler vermeye çalışmaktayız.

Bu konu ile ilgili olarak genelde instagram sayfası olanlar sıklıkla yaşamaktadır. Instagram’da 5-6 veya daha fazla sayfası olanların aynı görselleri farklı sayfalarda paylaşması nedeniyle bir süre sonra instagram tarafından fotoğraflar, resimler kendiliğinden kaldırılması problemi ile ilgili sorulara kısaca şu şekilde cevap verebiliriz. 

İnstagram resimleri kaldırıyor?

instagram resimleri kendiliğinden kaldırıyor olmasının nedeni aslında kullanıcıları korumak olarak söyleyebiliriz. İçerik hırsızları tarafından paylaşılan görselleri kaldırmak amaçlı bir güvenlik önlemi olarak söylemek gerekecektir. Bunun için şunu söylemek gerekecek olursak aynı resim boyutu, resim ebatları, kapladığı alan kb, mb türü veya aynı dosya isimleri ve bazı instagram kriterlerine göre paylaşılan aynı görselleri instagram kaldırmaktadır. Bunun ne yapılabilir? 

Eğer instagramda ayrı hesaplardan aynı görselleri paylaşmak ihtiyacı duyacaksanız, bu görsellerin dosya isimlerini değiştirin png, jpeg, bmp, gif olarak bu görselleri farklı resim formatında kayıt ederek paylaşınız. Ayrıca bu görselleri aynı zamanda paylaşmak yerine farklı zamanda 15 dk, 30 dk aralıklarla içerik paylaşımı yapmayı deneyiniz.

instagram remove images 

Bu tür farklı zamanlarda paylaşım yaparak veya her hesap için farklı bir görsel resim, video paylaşımı hazırlayarak paylaşımlar yapmak en mantıklı çalışma metodu arasındadır. 

Yukarıda instagram tarafından resimlerin neden kaldırıldığı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bununla ilgili olarak sorularınız varsa sayfamızın hemen altında yorumlar yada soru & cevap sayfamızı kullanarak yaşadığınız instagram sorunlarını tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram fotoğraflarımı kaldırılıyor? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. instagram benim kendi çekmiş olduğum resimleri ben gonderdikçe kayboluyor ve sonrasında resim paylaşamazken bir anda düzeliyor ve paylaşıma devam edebiliyorum bunun sebebi nedir anlamadım gitti yani sonucta e ticaret yapıyoruz ve aynı ürünü tekrar paylaşmak gerekiyor ve bu da cok can sıkıcı bir durum

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın