Sponsorlu Bağlantılar

instagram da mesajı geri çekme nasıl yapılır

954 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram uygulamasında diğer instagram kullanıcılarına gönderilen direct message { dm } yani mesaj nasıl geri alınır? Bunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Dünyaca popüler anlık mesaj gönderme uygulamalarından biri olan WhatsApp, Facebook Messenger derken instagram da yeni gelen güncellemeler ile artık instagram kullanıcıları da kendi aralarında mesaj almak ve mesaj göndermek için instagram direct uygulamasını veya dahili dm kutusu üzerinden ileti atabiliyorlar.

Buna artık olarak instagram da mesaj göndermeler bireysel olduğu gibi grup mesajları da ile ön plana çıkmaktadır. Bizimde bu konumuzda instagram mesajı geri çekme konusunda yanlış atılmış mesajı iptal etmek için nasıl yapılır tarafına bakacağız.

İnstagram da mesajı iptal etmek için hangi adımları takip ederek geriye alınabilir? Bizde bunu anlatmaya çalışacağız.

İNSTAGRAM DM MESAJLARI GERİYE ALMA

Kullanıcıların hikayesini { stories } izlerken yanlışla attığınız, sonradan pişmanlık duyduğunuz mesajı tekrar silmek için aşağıda adımı takip etmeniz gerekecektir.

  • Akış alanında üst köşedeki dm menüsüne gireceğiz.
  • Yanlış attığınız mesajı silmek için sileceğiniz mesajın üzerine basılı tutunuz.

  • İnstagram da gönderilen mesajı geri almak için mesajın üzerine uzun basılı tutuyoruz.
  • Yukarıda örnek resimde olduğu gibi menü penceresi açılacaktır.
  • Bu menü penceresinde “gönderimi iptal et” bastığınızda bu mesajı silersiniz.

İNSTAGRAM DM MESAJI GERİ ÇEKME

Yukarıda yanlışla gönderilen mesajı geri çekerek silme işlemini yerine getirmiş olursunuz. Bununla alakalı olarak bazen sorularda gelmektedir.

Silinen, geri alınan mesajlarda karşı tarafa bildirim gider mi? Eğer karşı taraf telefonun ekranında bildirim mesajını görmeden bu mesajı silerseniz herhangi bir bilgisi olmaz.

YOUTUBE VİDEO ANLATIM;

Fakat instagram da arkadaş değilsiniz o zaman mesajlar filtreye takılarak mesajlar kutusuna baktığınız da orada mesaj isteklerini görebilirsiniz. Buraya düşün mesajlar için bir bildirim düşmemektedir. Bu nedenle burayı kontrol etmediğiniz sürece haberinizde saten olmayacaktır.

Bu makalemizde instagram mesajı nasıl geri alınır konusu üzerinde ve bununla ilişkili konular da bilgi aktarmaya çalıştık. Sizinde instagram ile alakalı sorunlarınız olduğunda instagram destek sayfamızdan bize ileterek birlikte çözmeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın