Sponsorlu Bağlantılar

instagram arama geçmişi nasıl temizlenir

47 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram arama geçmişini temizleme konusunda merak edilen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Instagram hesaplar, hashtag, konum ve alışveriş üzerinden arama yapmak için olanak tanıyan bir arama işlevine sahiptir.

Arama yaptıktan sonra aranan kelimeler arama motorunda kalmaktadır. Bir başkasının ne aradığınızı görmesini istemiyorsanız bu arama motorunun arama geçmişini silmek isteyebilirsiniz.

Bazı şeyleri sık sık arama ihtiyacı duyuyorsanız kaldırmanıza gerek yok fakat bundan rahatsız olacaksanız instagram arama geçmişini silmek için aşağıda vereceğimiz adımlarla sizde kolaylıkla geçmiş tarihteki aramaları temizleyebilirsiniz.

İNSTAGRAM ARAMA GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR

İnstagram da aramaları silmek için aramaya yazdığınız kelimenin yanındaki X ( çarpı ) işaretine basarak kaldırabilirsiniz. Fakat bu tekrar aramalarda görme olanağınız yüksek olabilir.

Tamamen instagram aramaları kaldırmak isterseniz o zaman vereceğimiz adımlarla instagram önbelleği temizleyelim.

  • İnstagram uygulamasını çalıştıralım
  • Hesabınız açık değilse kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapınız.
  • Profil simgenize dokunun
  • Sağ üst köşede üç nokta işaretine dokunun
  • Ayarlar
  • Güvenlik
  • Veri ve Geçmiş “Arama Geçmişini Temizle” kısmına dokunun
  • Açılan pencereyi onaylayın

Böylece Android, İOS cihazlarda instagram önbelleği silmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Böylece instagram arama motoruna yazdığınız tüm anahtar kelimeler kaldırılmış olacaktır.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Uygulamadan çıkıp yeniden giriş yaparak arama bölümüne girerek tekrar kontrol edebilirsiniz. Bu yazımızda instagram arama geçmişini temizleme, instagram arama önbelleğini silme konusunda bilgi vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer instagram ile ilgili tüm konularda yardım ve destek hattı üzerinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın