Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram 5xx server error hata çözümü

1.182 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram da yaşanan farklı bir sorun olan 5xx server Error hatası konusunda bununla alakalı olarak çözüm önerilerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Dünyaca ünlü popüler, trend uygulamalardan instagram da kullanıcı sayısı bakımından 2017 değerlerine göre günlük 800 milyon aktif kullanıcı olduğu göz önünde bulundurularak yaşanan problemlerde kaçınılmaz hal almaktadır.

Bu yazımızda instagram çökmesi olarak da söyleyebileceğimiz instagram 5xx server Error sorunu konusunda biraz bahsedeceğim.

İNSTAGRAM 5XX SERVER ERROR

Son zamanlarda sık sık instagramı web üzerinden kullanan kullanıcıların yaşadığı problemlerden biri sunucu hatalarıdır. Bu sunucu hataları web üzerinden girdiğinizde, instagramı kullandığınız da instagram 5xx server Error hatası olarak karşınıza çıkmaktadır.

Mobil uygulamadan giren kullanıcılar genel olarak instagram akış yenilenemedi sorunu olarak yaşamaktadır.  Paniğe gerek bu sorun yaşanıyorsa unutmayın bu sunucu hatası olduğu için sorun instagram tarafında yaşanan sunuculardan kaynaklı olmaktadır.

Yani instagram hizmet veren sunucuları aşırı yoğunluk nedeniyle hizmet verememesi nedeniyle oluşmaktadır. Bu sunucu hataları birçok nedenlerden dolayı yaşanmaktadır.

Bazen bu sorun “instagram login 5xx server Error”  instagram login olmaya çalıştığınızda yani giriş yapmaya çalıştığınızda da sıklıkla oluşabilmektedir.

İNSTAGRAM 5XX SERVER ERROR HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR

Bu sorunla ilgili olarak sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef sadece beklemek olacaktır. Genelde bu sorun 30 ~ 45 dk. Aralığında kendiliğinden düzelmektedir.

Bazı kullanıcılar şu hataya sıklıkla düşmektedir. Bilgisayarda Proxy kullanımı veya vpn ile bağlantı yapan kullanıcılar varda tarayıcının ayarlarına normal şekilde geri dönmelerini tavsiye etmekteyiz. Sizde bu tür bağlantı yöntemi kullanıyorsanız bu ayarları sıfırlayın.

Tavsiye Yazı; Proxyayarı nasıl yapılır

Sizde instagram 5xx Server Error problemi yaşıyorsanız beklemenizi tavsiye etmekteyiz. Bu konumuzla alakalı veya diğer instagram sorunlarınız, aldığınız hata mesajları ve diğer yaşanan problemler nedeniyle ücretsiz destek verdiğimiz instagram destek hattı sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın