Sponsorlu Bağlantılar

imessage etkinleştirme sırasında bir hata oluştu

3.074 views
Sponsorlu Bağlantılar

İOS işletim sisteminde kullanılan imessage servisini etkinleştirme sırasında oluşan hatalar ve bununla ilgili çözüm nasıl sağlanır? bu konuda elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağız. Konumuza başlamadan önce imessage nedir? bununla ilgili siz takipçilere bir ön bilgi verdikten sonra imessage etkinleştirme sorunları hakkında adım adım çözüm yolunu sunmaya çalışacağız.

Bir nevi online mesajlaşma yazılımı olan bu özellikte internet üzerinden mesaj ( sms ) gönderme / alma ve bununla ilgili emoji, smiley son güncellemeler sayesinde animasyonlarda yollayabileceğiniz bir özelliktir. Bu imessage servisini ek bir ücret ödemeden aktif edebilirsiniz.

Ayarlar > Mesajlar > iMessage adımları üzerinden bu özelliği aktif edebilirsiniz. iPhone, iPad, iPod touch ve Mac arasında gönderme alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konumuzda imessage etkinleştirme sırasında hata çözümü hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. 

imessage etkinleştirme sırasında bir hata oluştu çözümü ;

iMessage yada Facetime özelliğini aktif ederken, etkinleştirme yapacağınız sırada bazı hata, uyarı mesajları alabilirsiniz. Etkinleştirme sırasında bir hata oluştu, Etkinleştirme başarısız oldu, Giriş yapılamadı. Lütfen ağ bağlantınızı denetleyin, imessage etkinleştirme bekleniyor bu mesajlardan birini alabilirsiniz etkinleştirme sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili aşağıda verdiğimiz çözüm yollarını teker teker denemenizde fayda vardır.

  • Cihazınızda tarih & saat ayarlarını kontrol ediniz, doğru saat diliminde ve saat’de olduğundan emin olunuz.
  • iPhone cihazınızda imessage etkinleştirme için sms göndermeniz gerekecektir, bu nedenle cihaz uçak modun’da ise bu özelliği kapatın, çekmeyen bir yerde iseniz telefonun çeken bir yerde kısa mesaj ( sms ) alma, gönderme işlemini yapacak bir yere geçiniz.
  • Telefon üzerinde Ayarlar > Mesajlar > iMessage ve FaceTime özelliklerini kapatın, pasif ediniz ve Cihazı yeniden başlatınız. Cihaz yeniden başlayınca bu özellikleri tekrar açarak kontrol ediniz.
  • İOS son sürümünü yüklediğiniz den emin olunuz, yada cihazı güncelleyin.
  • Faturalı yada Faturasız Hat kullanabilirsiniz, Bunlar nadirde olsa faturasız, hazır kart kullanıyorsanız yeterli bakiye olup olmadığını, Faturalı Hatlarda faturanızın son ödeme gününde ödenmediğinden aramalara ve mesaj alma/göndermeye kapalı olmadığı kontrol ediniz.
  • GSM Hattınızın yurtdışına mesaj gönderme, mesaj alma açık olduğundan emin olunuz.

imessage etkinleştirme sırasında bir hata, sorun oluştu ve sorun hala çözülmediyse “https://support.apple.com/tr-tr/contact” adres üzerinden kontak, iletişim kurarak geri bildirim yapabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz çözümler sayesinde imessage etkinleştirme sorunu çözümü yüksek ihtimal ile çözüm sağlayacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

Facetime etkinleştirme sorunu, iMessage etkinleştirme sorunu, imessage etkinleşmiyor, imessage etkinleştirme hatası, imessage sorunu nasıl çözülür, imessage hatası nasıl çözülür, imessage problemi ve çözümü, imessage iphone sorunu, imessage etkinleştirme iphone, imessage etkinleştirme sorunu iphone, imessage etkinleştirme sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın