Sponsorlu Bağlantılar

Huawei P30 Lite Sar Değeri Ne Kadar

19 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Huawei P30 Lite Sar Değeri nedir, ne kadar merak edenler için bu konumuzda bilgi vermeye çalışacağız.

Konumuza başlamadan önbilgi olarak sar değeri nedir ve telefonun sar değerini bulma konusunda yazımızı da ayrıca okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

SAR DEĞERİ NEDİR?

 Akıllı telefonlarda sıklıkla duyduğumuz SAR ( Specific Absoration Rate ) kelimesinin kısaltılması olan SAR değeri “özgül soğurma değeri” olarak isimlendirilmektedir.

Akıllı telefon ve elektro manyetik sinyallerin yaymış olduğu radyasyon diğer adıyla elektro sinyallerin vücutta soğrulma değerini ifade etmektedir. Bu değerler insan vücuduna fazla alındığında zararlar vererek insanı hasta etmektedir.

Cihazların bu sinyaller ile maruz bırakabileceği radyasyon emilimi olarak ifade edilmektedir. Sar Değeri W / kg olarak ifade edilmektedir.

SAR DEĞERİ NORMAL STANDART ARALIĞI

 Huawei P30 Lite radyasyon değeri veya Sar değeri normal değerlerde mi? Bu normal değerler nedir, hangi aralıkta olmalıdır. Sar Değeri ABD’de 1.6 W / kg değerlerine kadar normal iken AB ülkelerinde bu değer 2 W / kg olarak kabul görmektedir.

HUAWEİ P30 LİTE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Huawei P30 Lite sar değeri ne kadardır. Bu değerleri vermeden önce telefonun teknik donanım özelliklerine bir değinelim.

Telefonumuz Ekran boyutu 6.15 inç, 128 GB dâhili depolama alanı, 4 GB Bellek, Batarya kapasitesi 3340 mAh, işlemci frekansı 2.20 GHZ ve 4.5 G desteği sunmaktadır.

HUAWEİ P30 LİTE SAR DEĞERİ NE KADAR

Huawei P30 Lite sar değeri Kafa için 0.99 W / kg iken Vücut için 1.02 W/kg olarak gelmektedir. Bu değerler yukarıda verdiğimiz gibi ABD ve AB ülkeleri için normal değerler içinde olduğu için uygundur.

TAVSİYE VİDEO;

 

TELEFONUN SAR DEĞERİNİ ÖĞRENME

Fakat her zaman söylediğimiz gibi çocuklarımızı mümkün olduğu kadarıyla elektronik cihazlar ve telefonları fazla kullanmamalarını önermekteyiz.

Bu yazımızda Huawei P30 Lite sar değeri ne kadar, değerler normal mi, standartlarda mı bu sorulara cevap vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın