İpUçları

Home Ofis Gereksinimleri

Home Ofis Gereksinimleri

Günümüz şartlarında maliyetleri düşürmek amaçlı olarak büro kiralamak yerine Home Ofis olarak çalışmayı tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır.

Yeni başlayan girişimciler kazandıkları paraları vergilendirmek için vergi dairesine kayıt açtırmak için evlerini göstermektedir. Böylece ev adreslerini vergi dairesine adres olarak beyan ettikleri için ev ortamında Home Ofis şeklinde çalışmayı tercih etmektedir.

Eğer sizde Home Ofis de çalışmayı düşünüyorsanız ortam da nelerin olmasına dikkat etmelisiniz. Hangileri temel ihtiyaçlardır bunları kısaca bahsetmeye çalışacağız.

Genel anlamda Home Ofis olarak çalışan kişilerin işleri internet üzerinden olmaktadır. İşinize göre temel ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir.

HOME OFİS İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELERDİR?

İlk önce bu işe başlayacaklar ve Vergi Dairesine vergi mükellefi olmak isteyenler başvuru yaptıktan sonra denetmen birkaç güne kadar gelip adres tespiti yapacağı ve olası çalışma ortamını görmek isteyebileceğini unutmayın. Bana geldiklerinde bakmadılar sadece evimin oturduğum apartmanın numarasının resmini çektiler. Sonrasında tutanak tutarak kaydımı açtılar.

Fakat siz yine de Home Ofis de çalışma masanızı, bilgisayarınızı hazır durumda tutunuz görmek isteyebilirler.

Şimdi Home Ofis ortamında çalışacaksanız hangi malzemeler bulunur, ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunları sıralayalım.

  • ÇALIŞMA MASASI
  • ÇALIŞMA SANDALYESİ
  • TABİKİ MASAÜSÜTÜ VEYA DİZÜSTÜ PC
  • KULAKLIK, HOPARLÖR
  • WEBCAM
  • İHTİYACA GÖRE YAZICI
  • DOLAP

Yukarıda bahsettiğimiz şeyler temel ihtiyaç olarak görülmektedir. Bunun dışında kırtasiye malzemeleri lazım olabilir. Notlar tutmak için ajanda, blok not vb. diğer kırtasiye ürünlerdir.

Bunun dışında ev dışında Ofis kiralayıp tutup çalışacaksanız. Diğer ihtiyaçlarını şekillendirebilirsiniz. Gözlerinizi dinlendirmek için duvarlarda tablolar, canlı çiçekler bulundurabilirsiniz.

Dosyalarınızı arşivlemek için dolaplar, raflar kullanabilirsiniz. Bu bizim sadece fikir vermek amaçlı olarak sunduğumuz bir yazıdır. Tamamen sizin hayalinize kalmış bir şeydir. Sizin rahat edeceğiniz şekilde tasarlayarak Home Ofis düzenleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL