Sponsorlu Bağlantılar

Hey Siri ile Spotify kullanımı

197 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Apple cihazlardan İphone kullananlar için Siri ile Spotify kullanımı konusunda kullanılan komutları sizler için paylaşacağız.

Kullanacağınız Siri komutları ile Spotify yönetebilirsiniz. Bunun için birkaç ayarı yapmanız gerekecektir. Böylece komutlarla Spotify kontrol etmek daha güzel olacaktır. Bizde bu yazımızda aşağıda yer alan komutları kullanarak sizde Siri üzerinden Spotify idare edebilirsiniz.

İlk önce cihaz üzerinden Spotify ayarları üzerinden Siri kullanım izinlerini kontrol etmeniz ve açmanız yeterli olacaktır.

SPOTİFY SİRİ AYARLARI;

Ayarlar > Spotify > Siri ve Arama > Siri ile Kullan bu adımlarla bu ayarı aktif etmeniz gerekecektir. Ardından etkinleştirildikten sonra aşağıda Spotify Siri Komutları ile kontrol edebilirsiniz.

Şimdi Spotify kendi sitesinde bahsedilen açıklamaya göre “https://support.spotify.com/tr/listen_everywhere/voice_assistants/siri/adresi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

SİRİ İLE SPOTİFY NASIL KULLANILIR

Hey, Siri ardından da Spotify kelimesi geçecek şekilde komutunuzu söyleyiniz. Şarkılar, albüm, çalma listesi, podcast takip edebilir. Ses seviyesini, parça çalma, atlatma, durdurma ve birçok şeyi Siri komutu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Örnek verecek olursak Hey Siri, Spotify sesi kıs komutunu gibi örnek komutları kullanabilirsiniz. Kısaca Siri ile Spotify kontrol ederken “Spotify” kelimesinin içermesi gerekmektedir.

İOS13 ve üstü nü çalıştıran iPhone, İPad, İPod Touch ile çalışmaktadır. Bunun dışında AirPlay ilede sesli komut çalışmaktadır.

Bu konumuzda siri spotify komutları hakkında önemli ipuçları verdik. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorunlarınızı, hatalarınızı, yaşanan problemleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın