Sponsorlu Bağlantılar

harddisk kullanılmış mı bunu nasıl anlarız?

908 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden gelen sorulardan biri’de sabit disk kullanılmış mı bunu nasıl anlarız, kullanılmış hdd olup olmadığı öğrenmek ile ilgili sorulardan biride budur. Sizinde sorularınız olursa soru & cevap kısmına soruları göndererek çözüm bulmaya çalışacağız. Sorumuza gelince aynen aşağıda olduğu gibi alıntı olarak alıyoruz.

Bilgisayarımı servise verdim, harddisk değişimi oldu ancak bilgisayar geldiğinde masaüstün’de  skype, google chrome, virüs programı filan birkaç program yüklü geldi servise vermeden önce kullandığım programlar bile değil hemde bilgisayarım sunny marka olduğu halde bilgisayarın ismi casper olarak geldi harddiskin kullanılmış olduğunu düşünüyorum hdd tune programını kullandım kullanılma saati 3 yazıyor ama yine de şüphe duyuyorum kullanılmış olup olmadığını nasıl anlarım?

değişime giden bir parça acaba sıfır mı? hemen aklımıza bir soru işareti  gelmektedir. acaba sıfır mı? ikinci el mi? taktılar. Bununla ilgili bir ipucu, teknik bir analiz var mı? yoksa gözümüzle bakınca anlar mıyız? gibi sorulara bizde kendimizce bilgi aktarmaya çalışacağız.

sıfır mı kullanılmış sabit disk mi takıldı?

harddisk sıfır mı bunu nasıl anlarız? yukarıda soru’da ilk önce şunu anlatmaya çalışacağım, elektronik alış veriş mağazalarından yeni bir laptop, dizüstü pc satın aldığınızda bazı programlar yüklü olarak gelmektedir. Bu satış stratejisi ile ilgi bir durum olduğu için eğer sıfır hdd taktılar ise bu doğal bir şeydir. Çünkü bu parçaları önceden harddisk’de kurulu olduğu parça montajı sırasında yüklemedikleri için bir ipucu olarak algılayabilirsiniz.

harddisk orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır? veya kullanılmadan yenisinin takıldığını disk içinden tıkır tıkır ses var mı? bunu dinlemek gerekir, eğer sabit disk’ten ses geliyorsa bu sorun olabileceğin göstergesidir. Ayrıca hdd analiz, test programları yazılımları mevcuttur. Bunlarında başında HD Tune, CrystalDiskInfo, HDD Health tarzı programlar vardır. Bu programlar S.M.A.R.T verilerinden bilgi toplayarak size bilgi vermektedir. Bunun için ayrıca İnternet üzerinden bu programların nasıl kullanıldığını anlayabilirsiniz.

sıfır harddisk nasıl anlaşılır için disk üzerinde etiketini kontrol ederek marka ve modeline göre resmi web sitesi üzerinden üretim tarihini kontrol ederek bir takım fikir edinebilirsiniz. Ayrıca farklı bir yolda hdd kaç saat çalışmış soruna fabrika çıkış tarihinden bu yana hdd kaç saat çalışmış bunu öğrenmek için bazı yazılımlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

“http://www.hddlife.com/HDDlifePro.exe” adresi üzerinden programı kurarak , disk sıfır mı? yoksa ikinci el mi? bunu anlamanız mümkün olacaktır. Böylece kafanıza takılan soruları aklınızdan çıkabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket;

harddisk sıfır mı?, disk ikinci el mi takıldı, sabit disk kontrol, hdd disk sıfır ürün mü, sıfır ürün mü takıldı nasıl anlarım

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın