Sponsorlu Bağlantılar

Harddisk ( h.d.d ) Paylaşıma Nasıl Açılır?

9.060 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız’da kullandığınız sabitdisk yani harddisk’deki C: ve D: bölümlerinden D bölümünü paylaşıma açarak buradaki arşiv amaçlı kullandığınız dosyaları paylaştırmak istiyorsunuz. Peki harddisk nasıl paylaşıma açılır ? bunu nasıl yapabiliriz ?

Bende bunu sizler için hazırladığım video ile paylaşmak istiyorum. Bunun normal bir klasörü paylaşıma açmak ile hiç bir farklı olmadığını’da söyleyelim. Burada yapmanız gereken paylaşıma açacağınız c veya d bölümlerini ve komple disk için üzerine geliyoruz ve özellikler bölümüne giriyoruz.

harddisk paylaşıma nasıl açılır

Yukarıda Resimli anlatımda 1 nolu Paylaşım sekmesine giriyoruz , Burada 2 nolu Gelişmiş Paylaşım… yazan yere giriyoruz.

gelişmiş paylaşım’da yeni bir pencere açılacak burada 3 nolu pencerede Bu klasörü paylaş yazan yerdeki tik işareti işaretliyoruz.

4 nolu pencerede İzinler bu paylaşıma açılan klasör içerisindeki dosyalara kimlerin ulaşıp ulaşmayacağı ve ayrıca bu erişim izni verdiğim kullanıcıların ne tür değişiklikler yapacağı hakkında izinleri verebiliriz video anlatımı görebilirsiniz.

5 nolu pencerede Ekle yazan yere bastığımızda yeni kullanıcılar ekleyebiliriz ve izinlerini değiştirebiliriz. Şimdi video anlatım’da hdd paylaşıma nasıl açılır konusunu öğreneceksiniz.

Yerel Disk Nasıl Paylaşıma Açılır?

Arama Tags & Etiket ;

sabit disk nasıl paylaşılır , harddisk nasıl paylaşılır , hdd nasıl paylaşılır , nasıl paylaşıma açılır

C nasıl paylaşıma açılır , D nasıl paylaşıma açılır , E nasıl yaplaşıma açılır , yerel disket paylaşım

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Harddisk ( h.d.d ) Paylaşıma Nasıl Açılır? (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hocam merhabalar, dediklerinizi yapıyorum paylaşım simgesi de çıkıyor. Yalnız diğer pc’den girmeye çalıştığımda izniniz yok diyor. Paylaşım>Gelişmiş kısmındai İzinlerin hepsini tikledim ve uygula da dedim. İşin ilginç yanı D sürücüsünü başarılı bir şekilde ağdan kullanabiliyorum fakat dün alıp taktığım yeni HDD’de böyle bir sorun oluyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  2. hocam bire bir dedğinizi yapmış bulunmaktyayım , lakin videodaki gibi PAYLAŞIM klasörünün altında link gibi bir şey çıkıyor , gel velakin Paylaşım ttuşu hayla pasif geçersiz kalıyor , yardımcı olun lüfen

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın