Sponsorlu Bağlantılar

[ Güncel ] Splitter Nedir – Splitter Ne İşe Yarar ?

1.901 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar ile uğraşanlar, Bilgisayarlardan az bir şey anlayanlar için Splitter Kelimesi hiç’de yabancı gelmemektedir. Splitter Türkçe karşılık olarak Sinyal Ayırıcı olarak söylemek mümkündür. Sinyal Ayırıcı derken biraz daha açıklamak gerekirse  Ses ile Veri Akışını kontrol eder ve yönlendirmeleri yapmaktadır.

splitter kullanımı

 

 

Evinize aldığınız interneti kullana bilmek için Telefon bağlantısı ile modemi ayırmak için Splitter kullanılmalıdır. Splitter kullanılmaz ise telefon ahizesini kaldırdığınızda hışırtlı sesler duymanız demektir. Birde Telefon Bağlantı kablosunda kullanacağınız internet ( data Verileri )  ile telefon görüşmesi için ses verilerini doğru yollara ayırt etmek için kullanacağınızı söylemiştik.

Splitter iki tür olarak Ayırt edebiliriz . Analog ve Elektronik  Splitter şeklinde Bunları ayırt ederek kullanım şekline göre ayırt edebiliriz. Eletronik Splitter filtreleme gelişmiş filtreleme yapan cihazlardır.

Eğerki Splitter kullanılmaz ise Seslerde cızırtı olduğu için sağlıklı görülmez ve İnternet bağlantılarında sık sık düşme yaşanabilir.

Splitter piyasada cuzi fiyatlara bulmak mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın