Sponsorlu Bağlantılar

[ Güncel ] Google Alerts Nedir ve Nasıl Kullanılır

985 views
Sponsorlu Bağlantılar

Şöyle bir şey aklınıza gelebilir bugün benim hakkımda konuşuluyor mu , konuşulmuyor mu örnekleme yaparsak bir web siteniz var var bu web sitenizden başka birileri bir paylaşım yapmış yada isminiz ve soyadınız ile kim sizi internet de konuşmuş bunada bir örnek verecek olursak Adem ÖCÜT bunu Google aratırsanız sadece bir kişi çıkar çünkü soyadım fazla kullanılmadığı için ama Adem Özdemir gibi olsaydı Özdemir Soyadı ile bir çok kişi olabileceği için bunun için Google aramasında özel arama metotlarını kullana bileceğiz .

Şimdi Konumuza gelelim Google Alerts sizin adınızı yada belirtilen bir kelimeyi kimin nasıl nerede kullandığını Google Alerts ile size e-posta yolu ile haber vermesidir. Aranacak kelime ne kadar benzersiz bir isim olursa o kadar işe yaracaktır. Yani Mehmet diyerek arama yapmak ile Ekmelemeddin diyerek arama yapmak arasında fark olması gibi sonuç için iyi neticeler alacaksınız

Yoksa e-postanız sık sık mesajlarla dolar yani Uyarı mailleri o kadar çok yada az olur ve iyi sonuçlar alma şansınız olabilir. Google Alerts isminizin ne kadar internet üzerinde kullanıldığını haber vermek için bire bir uygulamadır. İlginç ve yeni içerikleri kaçırmamak için bu Google özelliğini kullanabilirsiniz.

Google Alerts Nasıl Kullanır ?

Bunun için https://www.google.com/alerts?hl=tr  giriş yapıyoruz.

google alertsss

 

Google Alerts ile ilgili olarak oluşturulacak kelimeyi giriyoruz ben örnekte olduğu gibi ademocut olarak belirtim

 

google alerts

Ne Sıklıkta ;  Bu Kısımda Size Hangi sıklıkla size haber verileceğini gösteriyor Anında Seçerseniz size Bildirim Anında , yada Günde Bir kere veya Haftada Bir kere olarak uyarı verecektir.

Kaynaklar ; Bu kısımda Web Sitelerinde  , Blogsayfalarında,Video,Haber,kitaplar yada tartışmalarda isminizin geçeceği yerleri seçebiliyorsunuz Otomatik olduğu zaman tümünde geçerse uyarı verecektir.

Dil ; Burada Hangi Dil seçeneğinde İsminizin hangi dil ile geçeceğini ayarlayabilirsiniz.

Bölge : Ülkeler arası Filtreleme yapabilirsiniz. Hangi ülkede isminiz geçerse bilgi verebilirsiniz.

Kaç Tane ; Bu kısımda Tümü yada En iyi sonuçları seçebilirsiniz.

Dağıtım Hedefi : Burada mail yolu ile yada RSS olarak seçebiliyorsunuz.

 

Bu Şekilde artık istediğiniz kadar Google Alert Oluşturarak İnternet üzerinden sizin adınızın geçtiği tüm adresleri blog sayfaları görmeniz mümkün olacak ve hiç bir şey gözünüzden kaçmayacaktır. Bu başka konularda olabilir yani bir yemek tarifi olarak Yumurta Haşlama dediğinizde bununla ilgili olarak kelimenin geçti tüm yerden haberiniz olacak bunu çoğaltabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın