Sponsorlu Bağlantılar

{Güncel} Excel Sayfasına Nasıl Gif Resim Eklenir

6.432 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Ebru

Soru Gönder : Merhaba Adem Bey , Ben excel’de çalışma tablosuna gif ( Animasyon , animated gif ) resim yüklemek istiyorum , ama bunu bir türlü beceremedim yardımcı olur musunuz ?

Cevap : Merhaba Ebru Hanım , Excel üzerinde Ekle > Resim Ekle bölümünden eklediğiniz resim gibi gif resimleri eklediğiniz de gif resmin çalışmadığını görürsünüz.

Bunun için Gif Resim eklemek için WebBrowser Nesnesi şeklinde eklemeniz gerekecektir. Peki Bu Nasıl olacak Bunun için biraz karışık görünse’de video ve Resimler ile anlatmaya çalışacağım.

Microsoft Excel Çalışma Sayfamızı açıyoruz , Burada gif hareketli resim eklemek için için Geliştirici ( Developer ) düğmesinin aktif olup olmadığını bakalım. Çünkü bu düğme ile araçları kullanacağız.

excel geliştirici düğme aktif etme

 

Geliştirici ( Developer ) Düğmesi aktif etmek için Aşağıdaki Video size yardımcı olacaktır. Eğer aktif ise diğer adımlara geçebiliriz.

Geliştirici Sekmesine Giriyoruz ve Ekle Yazan Kısma Girerek Diğer Denetimler Adımını seçerek Excel Çalışma sayfamıza bir Web Browser ekliyoruz.

excel web browser aktif etme

 

Burada Açılacak Pencerede Microsoft Web Brower Buluyoruz Tamam diyoruz. Sonra Safya’da Gif Resmi Ebatlarında   göz kararı bunu büyütüyoruz video göreceksiniz.

Microsoft Web Browser Nesnesini Ekledik den sonra ActiveX Denetimleri kısmından Buton ekliyoruz. Bunu da video anlatımda göreceksiniz. Daha Sonra burada kodları yazmaya geldi . Eklediğimiz Butonun üzerine gelerek çift tıklıyoruz ve bize Microsoft Visual Basic Sayfası açılacak burada aşağıdaki kodları yazacağız.

Webbrowser1.Navigate(“resimyolu\resimadı.gif“)

excel microsoft visual basic

Yukarıda kırmızı yazılı olan kısımda gif resmin hangi konumda olduğu ve gif resmin adı ile birlikte yazılacağını unutmayın ,sonra adımda tamam diyerek kapatıyoruz ve Eklediğimiz düğme ( buton ) basarak çalıştırıyoruz.

Detaylı Video Anlatım ;

Tags & Etiket ;

excel sayfasına gif resim , excel çalışma sayfasına hareketli resim nasıl yüklenir , Microsoft Excel Sayfasına Gif Animasyon Resmi Nasıl eklenir , Animated gif , excel çizgi filim yükle

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Güncel} Excel Sayfasına Nasıl Gif Resim Eklenir (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ofis 2016 da Webbrowser eklenemiyor. Bir yolonu bilen var mı?
    “Nesne Eklenemiyor” hatası veriyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın