Sponsorlu Bağlantılar

E-Devlet Üzerinden Telefon Nasıl Kayıt Edilir?

1.175 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yurtdışından yanınızda getirdiğiniz telefonları kullanıma açabilmek için E-Devlet Kapısını kullanabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapabileceğiniz kayıt için bazı şartların uygun olması gerekmektedir.

edevlet telefon kaydettirme 

  • Kayıt için getirilen Cihazın Yolcu ile birlikte yanında gelmesi gerekmektedir.
  • Yurtdışından Girişi itibari ile 1 ay içerisinde kayıt işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir.
  • iki yıl içerisinde başka bir cihaz kayıt ettirmemiş olması gerekir.

Kayıt Öncesinde E-Devlet şifrenizi , Mobil imzanızı ,yok ise bunları en yakın PTT şubelerinden temin etmeniz gerekmektedir. Vergi Harç pul parasını TC numaranız ve telefonun IMEI numarasına göre yatırmanız gerekmektedir. Harç pulu 2014 yılı 119,50 TL dir. Bunun dışında ek bir ücret alınmamaktadır.

E-Devlet Kapısına https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir   Bu adresden girerek E-DEvlet Kapısına Tc Numaranız ve Şifreniz ile , Mobil imza ile,Elektronik imza ile TC Kimlik Kartı ile Girişi yapıyorsunuz.

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu Altında Bulunan yada https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet giriş yaptık dan sonra bu linkden ulaşabilir yada Arama kısmına  ” btk imei Kaydet ” yazarak aratarak bulabilirsiniz.

Buraya gelince bir pencere açılacaktır. Burada Kısa Bir bilgilendirme yaparak DEVAM butonu ile ilerliyoruz.

ımeı kayıt formu

Bu Kısımda Kayıt Edilecek Telefon Hakkında Bilgileri doldurmanız gerecektir. IMEI üç tane sormaktadır. Eğer Cihazınız çift hatlı ile bu şekilde kayıt ettire biliyorsunuz. İmei Bilmiyor iseniz telefonun *#06# yazarak bulabilirsiniz.

Son Pencerede Ödeme ile ilgili bir Pencere Açılacaktır. Eğer ödeme yapmadığınız ise Sistem ile Entegreli çalışan Bankalara online ödeme yapabilirsiniz yada Vergi Dairelerinde , Banka şubelerinden ödeme yaparak Makbuz Bilgilerini girerek ödeme kontrolünden sonra Telefonu kayıt ettirmiş oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın