Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Çalıntı ve kayıp telefon ihbar numarası

637 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazımızda Telefon yada Tablet gibi cihazlarınızın kaybolmasında yada çalınmasında ne yapılması gerektiği hakkında bilgi vermek istiyorum. Kullandığınız Telefonunuz Çalındığında yada kayıp olduğunda ilk önce ne yaparız ? En yakın arkadaşımıza haber veririz polise haber veririz ? evet bunlardan önce ilk yapmamız gereken Kayıp yada Çalıntı Telefonlarında ilk Önce Alo İhbar Hattı olarak BTK ( Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu0 312 294 94 94  Numaralı Hattı Arayarak Cihazlarınızın Kaybolması yada Çalınması hakkında Bilgi vermeniz gerekiyor.

Bu numarayı ararken dikkat edilmesi gereken nokta cihazınızın IMEI Numarası‘ nı bilmeniz , Kimlik bilgileriniz ve Telefon ile en son ne zaman konuştuğunuzu doğrulatmanız halinde Bu cihaz siyah listeye eklenmektedir.

Cihazınızda bağlı operatörü arayarak Sim kartınızı bloke ettirebilirsiniz ve çalıntı durumunda Savcılığa başvurarak şikayetçi olabilirsiniz. Eğer Cihazınızı tekrar bulduğunuzda hangi mercilere başvurduysanız tekrar aynı şekilde oralara başvurmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın