Sponsorlu Bağlantılar

imei numarası nedir ve nasıl sorgulanır?

1.123 views
Sponsorlu Bağlantılar

imei numarası Telefonunuza ait birer kimliktir, 15 haneli bu numara ile telefonunuzun kaçak olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Telefonunuz tuşları #06# tuşlayarak öğreneceğiniz bu numara ile sorgulama yapabilirsiniz.

Piyasada ikinci el telefonların imei numarası yurt dışından kaçak getirdikleri telefonlara kopyalayarak eski kayıtlı imei numarası aracılığı kullanabiliyor. Piyasadan alacağınız ikinci el telefonların kaçak olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Bu sorgulamada elinizde Samsung s4 olarak örnek verecek olursak imei numarası sorgulamasında Nokia 3310 imei numarasını bulmak mümkün olabilir bunun nedeni yurt dışında kaçak olarak sokulan telefonlara eski telefonların yada çalıntı telefonların imei numarasını klonlanmış olabilme ihtimalidir.

Peki Bu imei numarası nasıl sorgulanır ? Bunu sorgulamak için mcks.gov.tr sitesine girerek imei numarası sorgulama portalını seçebilirsiniz.

imei sorgulama

 

İMEI SORGULAMAhttp://mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php” adresi üzerinden yapabilirsiniz. 

Burada size telefonun imei numarası numarasını girmenizi isteyecek daha sonra Güvenlik karakterini girerek Sorgula Butonu ile imei numarasını sorgulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın