Sponsorlu Bağlantılar

[ Güncel ] Bilgisayarınız Her Açılışta Disk (ScanDisk) Taraması Yapıyor

1.065 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız her açıldığında disk taraması yani Scan Disk yapıyor ve bundan rahatsiz olur olabilirsiniz. Peki bilgisayarımızın açılışta Neden Scan ( Tarama ) işlemi yapar ? Bu işlemi ani elektrik gitmelerinde Fat32  Ntfs dönüşümlerinin tam yapılamaması sonucu kaynaklanabilir yada uygun driver yüklenenemesinden dolayı sürücü taraması yapabilir bu işlem uzun sürebileceğini için zaman kaybına yol açabilir.

Şimdi Gelelim bu Disk ( Scan ) Taramasını Nasıl kapatabiliriz. ? Bunun MsDos.Sys dosyasını Buluyoruz  . Bu Dosya üzerinden Salt okunur özelliğini kaldırıyoruz. Bunun için Sağ tuş özelliklerine giriyoruz ve Salt okurunu kaldırıyoruz.

MSDOS.SYS Dosyasını salt okunur olarak Kayıt ettikden sonra Bu dosyayı Notpad dosyası olarak açıyoruz. Bunu Nasıl açarız derseniz üzerine gelerek birlikte aç diyoruz.

 

Birlikte aç dedikden sonra  Bu Dosya içersinde [options]  başlığının altındaki Autoscan=0 değişkliğini yaparak dosyayı kayıt ediniz ,Daha sonra bu dosyayı tekrar Salt okunur . Hepsi bu kadar… Takipde Kalınız

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın