Sponsorlu Bağlantılar

Google Play Store otomatik güncelleme kapatma

55 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google Play Store otomatik güncellemeler nasıl kapatılır bunu bu makalemizde bulabileceksiniz.

İnternet paketinizin yetersizliğinden şikâyetçiyseniz bazı özellikleri devre dışı bırakmanız gerekebilir. Bunların başında da Android cihazlarda uygulamaların otomatik olarak güncellemesini kapatarak, farklı Wi-Fi ağında tekrar güncellemeleri yapmayı hedefleyebilirsiniz.

Sizde internet paketinizin sık sık bittiğinden şikayetçi iseniz o zaman Google Play Store otomatik güncellemeleri iptal ederek işe başlayabilirsiniz.

GOOGLE PLAY STORE GÜNCELLEMELERİ KAPATMA

Bunun için acemi, yeni başlayan kullanıcılar için Android Google Play güncellemeleri kapatmak için şu adımları izleyelim.

  • Google Play Uygulamasını açın
  • Sol üst köşede ızgara işaretine basınız
  • Ayarlar
  • Genel
  • Uygulamaları otomatik güncelle
  • Burada sizi üç seçenek karşılayacaktır.

#Herhangi bir ağ üzerinden

#Yalnızca Kablosuz ağ üzerinden

#Uygulamaları otomatik olarak güncelleme

Bu alandan “Yalnızca Kablosuz ağ üzerinden” seçeneğini işaretlerseniz evinizden veya iş yerinizden bağlanacağız kablosuz ağ ile Android uygulama güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

ANDROİD OTOMATİK GÜNCELLEME KAPATMA

Böylece Google Play Store otomatik güncellemeleri kapatma işlemini iptal ediyoruz. Diğer seçeneklerden birisi size uygunsa onu ayrıca seçebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar ise uygulama güncellemelerini elle güncellemesini yaptıklarını ve sıkıcı olduğu için Android Uygulama otomatik güncellemeleri nereden açılır, nasıl otomatik güncelleme yapılır bunu araştırmaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

Bunun için aynı yukarıda verdiğimiz adımlar Google Play Store içinden girerek bu sefer “Uygulamaları otomatik olarak güncelleme” adımını işaretlemeleri yeterlidir.

Bu konumuzda Google Play otomatik güncelleme kapatmak konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın