Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da Wi-Fi Çekim gücünü yüzdeli görüntüleme

94 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda kablosuz ağ kullanıyorsanız Wi-Fi çekim gücünü görmek için Yüzdeli sayılarla nasıl görebileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Böylece sinyal gücünüzü daha iyi görerek çekip çekmediği hakkında bilginiz olacaktır. Bazen yaşadığımız internet sorunu nedeniyle kablosuz ağ çekim gücünü bir diş, iki diş, üç diş, dört diş veya ya da full çekiyor gibi ifadeler kullanarak belirtiriz. Bilgisayarda tek diş wifi sinyali %25 ifade etmektedir.

Peki Kablosuz ağ Wi fi sinyal gücünü yüzdeli şekilde görerek daha net konuşulmasını ister misiniz? Bunun için birkaç komut kullanarak Bilgisayarınızda kablosuz ağ çekim sinyal gücünü yüzdeli göstermek için kullanacağız.

CMD İLE Wİ-Fİ SİNYAL GÜCÜNÜ KONTROL ETME

PC’de çekim gücünü, sinyal gücünü yüzdeli olarak göstermek için Dos komutu ile kolaylıkla bakabilirsiniz.

DOS KOMUTU

Bunun için yapmanız gereken adım Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açınız. Daha sonra bu çalıştır penceresine “cmd.exe” komutunu yazınız. Açılacak dos penceresine aşağıda komutu yazarak sinyal gücünü yüzdeli görme imkânı olacaktır.

netsh wlan show interfaces

Yukarıda komutu dos komutuna girerek Pc’de çekim gücünü yüzdeli olarak aşağıda örnek resimde olduğu gibi görebilirsiniz.

Yukarıda örnek resimde de gördüğünüz gibi çekim gücü kuvvetli bir çekim görülmektedir. Böylece sinyal gücünü yüzdeli olarak ifade söyleyebilirsiniz.

POWERSHELL

Arama kutusuna Powershell komutunu yazınız. Daha sonra Powershell dosyasını çalıştırdıktan sonra şu komutu yazınız.

(netsh wlan show interfaces) -Match ‘^\s+Signal’ -Replace ‘^\s+Signal\s+:\s+’,”

Bu konumuzda Wifi sinyal gücünü yüzdesini öğrenmek için kullanacağımız komutu sizlerle paylaştık. Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın