Mobil

Google Haritalar Sesi Nasıl Değiştirilir

Google Haritalar Sesi Nasıl Değiştirilir

Merhabalar, bu konumuzda Google Haritalar sesi nasıl değişir konusunda bilgi vereceğiz. Sizde aktif olarak Google Haritalar kullanıyorsanız bu bilgilere ihtiyaç duyacaksınız. Haritalar uygulamasında sesli yönlendirmeler kullanıyorsanız seçeceğiniz dil tercihi ile kendinize göre kişileştirebilirsiniz.

Bilindiği gibi Google Haritalar, Google tarafından geliştirilen ve dünya genelinde kullanılan bir web haritalama servisidir. Bu hizmet, kullanıcıların dünyadaki herhangi bir yerin konumunu, adresini, yol tariflerini ve diğer coğrafi bilgileri bulmalarına olanak tanır.

Google Haritalar, kullanıcılara hava fotoğrafları, uydu görüntüleri, sokak görünümleri ve üç boyutlu görüntüler sunar. Ayrıca, kullanıcılar haritalarına notlar ekleyebilir, yer işaretleri koyabilir ve diğer kullanıcılarla harita konumlarını paylaşabilirler.

 

Google Haritalar, seyahat planlama, restoran ve otel arama gibi konularda da kullanıcıların yardımına koşar. Bu servis ayrıca mobil cihazlarda da kullanılabilir, böylece kullanıcılar herhangi bir yerde herhangi bir zamanda haritaları kullanabilirler.

Kısaca Google Haritalar’dan bahsettikten sonra aracınızda navigasyon olarak Google Haritalar kullanıyorsanız bir sese ihtiyaç duyacaksınız. Sesi açmak veya sesi değiştirmek için aşağıda vereceğimiz yönergeleri kullanabilirsiniz.

GOOGLE HARİTALAR SESİ AÇMA VE DEĞİŞTİRME

Sesi değiştirmek veya kapalı ve açmak istediğinizde aşağıda vereceğimiz adımları kullanarak Google Haritalar ses ayarını yapabilirsiniz.

# Google Haritalar uygulamasında giriniz

# Sağ üst Profil resminize dokunun.

# Ayarlar

# Navigasyon Ayarlar

# Bu kısımda sesi kapalı ise açabilirsiniz. Ses düzeyini ayarlayabilirsiniz.

# Ses seçimi kısmına girerek buradan istenilen dil seçimini yapabilirsiniz.

# Seçtiğiniz dil ayarını denemek için “deneme sesini çal” ile test edebilirsiniz.

Böylece sizde Google Haritalar’da ses ayarını değiştirmek yeni bir dil tercihi kullanmak isterseniz bu şekilde değiştirebilirsiniz.

Bu konumuzda Google Haritalar sesi nasıl değişir, nereden değişir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL