İpUçları

Google de nokta atışı arama için “ tırnak işareti kullanın

Google de nokta atışı arama için “ tırnak işareti kullanın

Merhabalar, bu konumuzda Google de tam isabet arama yapmak için kullanılan metotlar vardır. Bunlardan biride en isabetli arama yapmak için kullanılan “ tırnak işaretidir.

Tırnak işareti arasında gireceğiniz anahtar kelime ile doğru ve isabetli aramalar yapabilirsiniz. Oldukça işe yarayacak bu yöntemi de kullanmak ayrıca basittir.

Google arama çubuğuna gireceğiniz kelimeyi tırnak içinde girmeniz yeterli olacaktır. Mesela ben Adem ÖCÜT ismini Google de aratırken çıkacak sonuçlarda içinde alakasız bir şekilde gösterebilmektedir.

Aramaya “Adem ÖCÜT” olarak tırnaklar arasında belirtiğimiz de aramalar net bir sonuç elde edebilirsiniz.

Tırnak işareti klavyenin sol kenarında TAB tuşunun hemen üstüne yer almaktadır. Ayrıca Tırnak işareti nasıl yapılır konumuzda da bulabilirsiniz.

Bu yazımızda Google arama motorunda en hızlı ve sonuç odaklı arama yapmak için tırnak işaretinin öneminden bahsettik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL