Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome : Uzak Masaüstü ( Rdp ) Eklentisi

4.595 views
Sponsorlu Bağlantılar

Uzak Masaüstü yani RDP (  Remote Desktop Protocol )  uzak bilgisayarlara erişim için kullanılan bir bağlantı protokoludur. İnternet üzerinden yada aynı network ortamındaki bilgisayarlara erişerek bağlantı yaptığınız bilgisayarın masaüstünü aynen sizin bilgisayarınız gibi kullanabilirsiniz. Genelde bu bağlantı şeklini Administrator yani Bilgisayar yöneticileri ,bilgi işlemciler kullanmaktadır. Bu bağlantıyı yapabilmek için modem içinde bilgisayar üzerinde  ufak ayarlar yapılmaktadır.

Şimdi Gelelim bu bağlantı kolaylaştıracak bir Google Chrome Eklentisinden bahsedeceğim. Bu Eklentimizin adı Chrome Uzaktan Masa Üstü eklentisidir. Bu eklentiyi kullanmakta olduğumuz Chrome tarayıcımıza kurduk dan sonra aynen uzak masa üstü olarak kullanabilirsiniz.

 

Bu eklenti sayesinde Uzak masa üstü bilgisayara bağlanarak yada uzaktan bağlantılara izin verebilirsiniz.

Oluşturduğunuz  bir protokol ile size verilen şifreleme kodu aracılığı bağlantı kutusuna bu şifreyi yazarak :

https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/gbchcmhmhahfdphkhkmpfmihenigjmpp/reviews?hl=tr” eklenti bu adresten indirin ve kurunuz. Bu bağlantı ile Uzak Masaüstü bağlantısı yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu eklenti ile uzaktaki eşinize,dostunuza,arkadaşlarınıza yardımcı olacaksınız. Bir takım eksikleri olmasına rağmen işinizi görecek bir eklentidir. Bu eklenti üzerinden Dosya yollayamıyorsunuz , Chrome kapalı iken bu uygulama çalışmıyor eksikleri ile beğeni alan bir eklentidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Google Chrome : Uzak Masaüstü ( Rdp ) Eklentisi (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhabalar bi sorum olacak cevaplamanizi umuyorum evdeki wi fi dan telefonumla bagliyken ayni modeme bagli olan pc ye chrome uzak masa ustu ile baglanamiyorum wi fi yi kapatip mobil hatla baglandigimda baglaniyor bunun sebebini ogrenmek istiyorum yardim edebilirseniz cok sevinirim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın