Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] W32.IRCBot.NG Nedir ve Nasıl Silinir ?

724 views
Sponsorlu Bağlantılar

W32.IRCBot.NG Genelde Bilgisayarlarınıza Sosyal Ağ ve Anlık iletişim programlarından bulaşan Bir worm ( Solucan ) dır. Bu solucan bilgisayarınıza bulaştığında Registry ( Kayıt Defterini ) etkileyerek bilgisayarınız her açılış da kendini çalıştırır.

Sizin haberiniz olmadan Spam mesajlar yollayarak bilgisayarınızı bir zombiye çevirebilir. Sizin haberiniz olmadan arka planda çalışmaya başlayarak spam mesajları yaymaya devam eder.

Şimdi Gelelim bu W32.IRCBot.NG virüsünden nasıl temizlenir.? Norton programı ile bir virüs uyarı olarak alan bu virüs temizliğinde ;

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır kısmında rastgele karakter ile oluşan programlar var ise bunu kaldırınız.Bilinmeyen programları gözden geçiriniz işinize yaramayan programları kaldırınız.

Bilgisayarınızı Güvenli Mod ile açınız ( Açılışta F8 ) basarak Girebilirsiniz. Güvenli mod ile açtıkdan sonra % Userprofile% \ Application Data \RasgeleKarakter.exe   gibi rastgele karakterlerden oluşmuş exe dosyası var ise bunları siliyoruz.

Daha Sonra Bilgisayarızın Regedit ayarlarına girerek Win + R tuşları ile pencereyi açarak girebilirsiniz Buraya Regedit.exe komutu yazınız be kayıt defterine giriniz.

http://www.spyhunterdownload.com/” adresinden yükleyin Kayıt defterine girdik den sonra HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run \   adımlarını izleyerek burada rastgele oluşturulmuş exe dosyaları vara siliniz. Son olarak Bilgisayarınıza İndireceğiniz SpyHunter programı ile Taratarak Siliniz En etkili yol budur.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın